Winter Swimming World Championships 2014 Freestyle

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN A freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   606   Bystrov Ivan                    Kriofil                               13,42
  2.   609   Isomaa Atte                     Uimaseura Kangasalan Kuohu            14,00       +0,58
  3.   615   Telyatyev Alexander             Victoria, Petroskoi                   14,21       +0,79
  4.   616   Zolotukhin Dmitrii              Brylin´S Team                         14,44       +1,02
  5.   605   Baur Joe Esco                   Team Deutschland                      14,68       +1,26
  6.   608   Happonen Mikke                  Kuopion Talviuimarit Ry               14,69       +1,27
  7.   612   Luckhurst Alan                  Serpentine Swimming Club              14,81       +1,39
  8.   613   Marinskaya Vladimir             Akvaisport Tyumen                     15,84       +2,42
  9.   614   Pchelkin Viktor                 Sdushor Syzran                        16,11       +2,69
 10.   611   Kurronen Otto                   Oulun Talviuimarit                    18,97       +5,55
 11.   607   Efimov Evgenii                  Ozerki                                22,51       +9,09

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN B freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 31, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   557   Lodi Alar                       U-Club Tallinn                        12,35
  2.   539   Ermola Grigoriy                 Novosibirsk                           12,85       +0,50
  3.   559   Mihkailichenko Alexsey          Kriofil                               13,17       +0,82
  4.   536   Anufriev Aleksei                Victoria, Petroskoi                   13,18       +0,83
  5.   576   Äigunovs Dmitrijs               Jelgavas Roni                         13,36       +1,01
  6.   544   Grinkin Dmitry                  Kriofil                               13,43       +1,08
  7.   535   Antonov Sergei                  Victoria, Petroskoi                   13,46       +1,11
  8.   548   Khodakovskiy Eduard             Brylin´S Team                         13,51       +1,16
  9.   571   Tarasov Dmitriy                 Novosibirsk                           13,76       +1,41
 10.   553   Künnapuu Siim                   Viimsi Veeklubi                       13,78       +1,43
 11.   556   Lintula Kalle                   Uimaseura Kangasalan Kuohu            13,89       +1,54
 12.   568   Smirnov Vladimir                Brylin´S Team                         13,92       +1,57
 13.   554   Latyshev Evgeniy                Novosibirsk                           13,99       +1,64
 14.   573   Vagelis Kristaps                Akva Vitamins                         14,14       +1,79
 15.   555   Lautiainen Lare                 Purolan Pulahtajat                    14,20       +1,85
 16.   537   Bashirov Niyaz                  Tyumen Winter Swimming Federat        14,36       +2,01
 16.   572   Tzuranov Maksim                 Victoria, Petroskoi                   14,36       +2,01
 18.   547   Karjalainen Matti               Oulun Talviuimarit                    14,62       +2,27
 19.   562   Orvola Reijo                    Oulun Talviuimarit                    14,75       +2,40
 20.   569   Spiridonov Denis                Victoria, Petroskoi                   14,84       +2,49
 21.   541   Fomin Mikhail                   Novosibirsk                           14,91       +2,56
 22.   574   Yrjö-Koskinen Sakari            Oulun Talviuimarit                    15,19       +2,84
 23.   575   Zalitis Gustavs                 Ogres Roni                            15,33       +2,98
 24.   552   Kozhikov Artem                  Ozerki                                15,58       +3,23
 25.   551   Kotkovskiy Alexandr             Scvs45                                15,63       +3,28
 26.   546   Kampe Hans                      Likolammen Talviuimarit               16,28       +3,93
 27.   565   Rakovan Matej                   Tucniaky Äilina                       16,81       +4,46
 28.   564   Pikhtin Anton                   Independent                           17,01       +4,66
 29.   566   Severikov Alex                  Fhp                                   17,09       +4,74
 30.   534   Dokuchaev Evgenii               Brylin´S Team                         19,31       +6,96
 31.   567   Silins Andrejs                  Jelgavas Roni                         19,79       +7,44

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN C freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 46, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   464   Mosin Vasya                     Independent                           12,30
  2.   449   Korja Kimmo                     Likolammen Talviuimarit               12,61       +0,31
  3.   469   Ola Matias                      Independent                           13,30       +1,00
  4.   481   Sharov Mikhail                  Independent                           13,33       +1,03
  5.   451   Kovrigin Aleksey                Megapolus                             13,45       +1,15
  6.   458   Lukin Andrei                    Victoria, Petroskoi                   13,46       +1,16
  7.   443   Isomaa Marko                    Uimaseura Kangasalan Kuohu            13,68       +1,38
  8.   486   Sobirov Albert                  Tyumen Winter Swimming Federat        13,76       +1,46
  9.   456   Lazarovsky Alexander            Urayskie Walruses                     13,78       +1,48
 10.   479   Sabatov Sergey                  Fhp                                   13,81       +1,51
 11.   437   Efimov Roman                    Brylin´S Team                         13,87       +1,57
 12.   454   Larionov Ilya                   Megapolus                             13,89       +1,59
 13.   436   Dragozhilov Dmitriy             Tyumen Winter Swimming Federat        13,95       +1,65
 14.   477   Rosenberg Aivar                 Viimsi Veeklubi                       14,05       +1,75
 15.   497   Vuolteenaho Timo                Avantouintiseura Kuutti Ry            14,19       +1,89
 16.   434   Bubelíny Ján                    Tucniaky Äilina                       14,24       +1,94
 17.   461   Miller Darren                   Team Forever                          14,50       +2,20
 18.   435   Demin Alexander                 Kriofil                               14,59       +2,29
 19.   446   Karas Aleksei                   Brylin´S Team                         14,61       +2,31
 20.   488   Song Wyatt                      Independent                           15,17       +2,87
 21.   489   Taufatofua Chris                Team Australia                        15,58       +3,28
 22.   439   Gregory Stuart                  Team Australia                        15,72       +3,42
 23.   495   Vinodis Janis                   Jelgavas Roni                         15,94       +3,64
 24.   478   Ryan Andrew                     Team Australia                        16,05       +3,75
 25.   483   Sillanpää Timo                  Avantouintiseura Kuutti Ry            16,10       +3,80
 26.   484   Simakov Valeriy                 Sadco                                 16,19       +3,89
 27.   452   Köberl Josef                    Waterbecks                            16,54       +4,24
 28.   466   Nurcombe-Thorne Andrew          South London Swimming Club            16,55       +4,25
 29.   453   Lager Mika                      Salusjärven Avantouimarit Ry          16,84       +4,54
 30.   494   Verza Janis                     Tukuma Roni                           16,88       +4,58
 31.   474   Pollard Matthew                 South London Swimming Club            17,08       +4,78
 32.   444   Johnson Patrick                 Team Australia                        17,13       +4,83
 33.   498   Zubko Leonid                    Morzi-Ozerki                          17,18       +4,88
 34.   496   Witte Adrian                    Team Australia                        17,23       +4,93
 35.   459   Mihailenko Aleksandrs           Jelgavas Roni                         17,53       +5,23
 36.   463   Mos Michal                      100%Swimming                          17,59       +5,29
 37.   441   Hagenlund Petter                Lemmivaara                            17,78       +5,48
 38.   482   Shirokovskikh Victor            Morzhicom                             18,88       +6,58
 39.   471   Ondras Jaromir                  Slovakian Polar Bears  Banska         18,91       +6,61
 40.   473   Pikkarainen Jarno               Oulun Talviuimarit                    19,10       +6,80
 41.   442   Herlevi Jani                    Haikarinkadun Pakkasuimarit           20,86       +8,56
 42.   431   Barta Peter                     Slovak Polar Bears                    20,99       +8,69
 43.   465   Novik Nikolay                   Morzhicom                             21,54       +9,24
 44.   467   Nurcombe-Thorne Michael         Independent                           21,87       +9,57
 45.   448   Kolega Peter                    Slovenske Ladove Medvede              22,01       +9,71
 46.   499   Kalantaevskii Andrei            Ozerki St. Petersburg                 24,15      +11,85

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN D freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   348   Armei Joel                      Viimsi Veeklubi                       12,75
  2.   376   Nopponen Bruno                  Viimsi Veeklubi                       13,10       +0,35
  3.   362   Kaarma Henri                    Viimsi Veeklubi                       13,57       +0,82
  4.   357   Hillo Simo                      Uimaseura Kangasalan Kuohu            13,77       +1,02
  5.   363   Ketov Alexsandr                 Victoria, Petroskoi                   14,19       +1,44
  6.   374   Miller Marek                    U-Club Tallinn                        14,39       +1,64
  7.   352   Dudzinski Janusz                Sopocki Klub Morsów                   14,47       +1,72
  8.   368   Lundmark Nils                   Umeå Polarbear Society                15,04       +2,29
  9.   347   Alasara Sami                    Independent                           15,27       +2,52
 10.   383   Rixecker Jörg                   Merchweiler Seelöwen                  16,32       +3,57
 11.   373   Mcvetta Brad                    Cibbows                               16,38       +3,63
 12.   385   Söderström Mikael               Umeå Polarbear Society                16,96       +4,21
 13.   378   Petrie Alistair                 South London Swimming Club            16,97       +4,22
 14.   367   Kuznetsov Andrey                Independent                           16,98       +4,23
 15.   379   Petruna Michal                  Tucniaky Äilina                       17,91       +5,16
 16.   364   Kolehmainen Jere                Avantouintiseura Kuutti Ry            18,26       +5,51
 17.   354   Garrido Martinez Fabian         Independent                           18,76       +6,01
 18.   365   Kõrgekivi Meelis                Pärnu Talisuplejate Selts             18,97       +6,22
 19.   359   Jianghua Liu                                                          19,13       +6,38
 20.   371   Matveev Igor                    Morzhicom                             19,37       +6,62
 21.   358   Iastrebov Vasilii               Tyumen Winter Swimming Federat        19,51       +6,76
 22.   391   Zhigang Yang                                                          22,27       +9,52
 23.   386   Trusov Alexey                   Morzhicom                             22,74       +9,99
 24.   377   Nurcombe-Thorne Stephen         Sandton Strugglers                    25,26      +12,51
 25.   356   Herman Benjamin R               Independent                           26,10      +13,35
 26.   384   Stepanchenko Pavel              Independent                           30,80      +18,05

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN E freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   297   Borovkov Dmitrii                Victoria, Petroskoi                   14,20
  2.   314   Mikkonen Pasi                   Joensuun Jääkarhut                    14,47       +0,27
  3.   322   Pöyhölä Mika                    Tampereen Talviuimarit Ry             14,95       +0,75
  4.   317   Popov Sergey                    Brylin´S Team                         14,97       +0,77
  5.   302   Evdokimov Mikhail               Victoria, Petroskoi                   15,01       +0,81
  6.   299   Dokuchaev Oleg                  Brylin´S Team                         15,63       +1,43
  7.   308   Jakovlevs Aleksandrs            Jelgavas Roni                         15,94       +1,74
  8.   309   Jassu Arto                      Tampereen Talviuimarit Ry             16,05       +1,85
  9.   303   Hagström Panu                   Uimaseura Kangasalan Kuohu            16,33       +2,13
 10.   295   Andzans Juris                   Aizpute                               16,56       +2,36
 11.   316   Moskalenko Vladimir             Pärnu Talisuplejate Selts             17,10       +2,90
 12.   311   Kivijärvi Jukka                 Salusjärven Avantouimarit Ry          17,25       +3,05
 13.   305   Harvala Matti                   Salon Kylmäuimarit Ry                 17,29       +3,09
 14.   319   Päivärinta Kalevi               Svartå                                17,50       +3,30
 15.   304   Hartl Ernest                    Sv Wacker Burghausen                  18,47       +4,27
 16.   294   Karkachev Roman                 Ozerki St. Petersburg                 19,02       +4,82
 17.   323   Rychkov Alexander               Urayskie Walruses                     19,27       +5,07
 18.   298   Bülow Lars                      Karrebækvinterbadeklub                19,40       +5,20
 19.   326   Iivari Pekka                    MTI                                   19,42       +5,22
 20.   321   Pätz Carsten                    Independent                           20,82       +6,62
 21.   315   Mirolubov Oleg                  Fhp                                   20,92       +6,72
 22.   312   Malinen Mikko                   Joensuun Jääkarhut                    22,94       +8,74
 23.   306   Hongsen Zhu                     Shandong Winter Swimming Assoc        23,70       +9,50
 24.   296   Bird Adrian                     Independent                           32,20      +18,00

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN F freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 32, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   244   Tikkerbär Artur                 U-Club Tallinn                        14,44
  2.   238   Savkin Sergei                   Victoria, Petroskoi                   14,54       +0,10
  3.   185   Iljuks Andrejs                  Jelgavas Roni                         14,93       +0,49
  4.   221   Korhonen Juha                   Tampereen Talviuimarit Ry             15,15       +0,71
  5.   189   Kislakovskis Valerijs           Jelgavas Roni                         15,54       +1,10
  6.   225   Nerovnya Evgenii                Victoria, Petroskoi                   15,64       +1,20
  7.   235   Raevskii Boris                  Victoria, Petroskoi                   15,75       +1,31
  8.   241   Stasiuk Andrei                  Victoria, Petroskoi                   15,85       +1,41
  9.   184   Gultnieks Raitis                Ogres Roni                            15,92       +1,48
 10.   174   Boucher James                   South London Swimming Club            16,16       +1,72
 11.   223   Luedtke Andreas                 Rostocker Seehunde                    17,09       +2,65
 12.   233   Pravashinskiy Vladimir          Fhp                                   17,11       +2,67
 13.   178   Conningham-Rolls John           South London Swimming Club            17,46       +3,02
 14.   175   Brooke Turner James             South London Swimming Club            17,62       +3,18
 15.   226   Neupokoev Ury                   Tyumen Winter Swimming Federat        17,92       +3,48
 16.   181   Eriksson Mikael                 Umeå Polarbear Society                18,13       +3,69
 17.   224   Naumanen Tero                   Joensuun Jääkarhut                    18,92       +4,48
 18.   187   Karmelitskii Dmitrii            Independent                           19,47       +5,03
 19.   246   Yongbo Zhang                    Harbin                                19,65       +5,21
 20.   188   Kaurissaari Keijo               Kuusijärven Jääkarhut Ry              19,68       +5,24
 21.   179   Davies David                    South London Swimming Club            19,86       +5,42
 22.   228   Pandey Andy                     Karrebækvinterbadeklub                20,24       +5,80
 23.   172   Aitken Mark                     Independent                           20,91       +6,47
 24.   173   Barker John                     South London Swimming Club            21,20       +6,76
 25.   222   Korotun Vladimir                Niidar                                21,22       +6,78
 26.   186   Ilveskivi Matti                 Kuusijärven Jääkarhut Ry              21,27       +6,83
 26.   232   Poikkijoki Tapani               Avantouintiseura Kuutti Ry            21,27       +6,83
 28.   182   Frauenberger Olaf               Wsv Neustrelitz                       22,03       +7,59
 29.   237   Sallanko Jarmo                  Oulun Talviuimarit                    24,12       +9,68
 30.   176   Buras Dariusz                   Sopocki Klub Morsów                   25,70      +11,26
 31.   239   Songqing Xu                     Zhejiang Rui?Anwinter Swimming        27,57      +13,13
 32.   236   Raevuori Kari                   Vuosaaren Jäänsärkijät                45,61      +31,17

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN G freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   135   Poborchiy Vitaliy               Fhp                                   13,69
  2.   118   Iivonen Juha                    Uimaseura Kangasalan Kuohu            14,08       +0,39
  3.   125   Lukin Igor                      Victoria, Petroskoi                   14,30       +0,61
  4.   117   Haggi Toomas                    U-Club Tallinn                        14,57       +0,88
  5.   127   Mazurin Igor                    Strogino                              14,74       +1,05
  6.   122   Juusela Jorma                   Rikhardinkadun Raikas                 14,76       +1,07
  7.   126   Maltsev Vyacheslav              Independent                           15,51       +1,82
  8.   145   Vergara R. Cristian             Cibbows                               15,80       +2,11
  9.   139   Sidorov Sergey                  Tyumen Winter Swimming Federat        16,26       +2,57
 10.   124   Lebedjkovs Sergejs              Clear Water Revival                   16,71       +3,02
 11.   141   Smirnov Vyacheslav              Victoria, Petroskoi                   16,84       +3,15
 12.   143   Taisto Oivo                     Ounasvaaran Latu/ Hilehiset           17,65       +3,96
 13.   138   Schankin Uwe                    Glinder Eisenten                      17,85       +4,16
 14.   116   Fomin Vladimir                  Fhp                                   18,62       +4,93
 15.   132   Petrov Leonid                   Victoria, Petroskoi                   18,89       +5,20
 16.   133   Petshak Nikolay                 Megapolus                             19,09       +5,40
 17.   134   Pipija Fridons                  Georgian Seal                         19,17       +5,48
 18.   136   Pribylski Nikolai               Pärnu Talisuplejate Selts             19,52       +5,83
 19.   119   Immonen Jouko                   Salon Kylmäuimarit Ry                 20,06       +6,37
 20.   137   Sain Vladimir                   Sadko                                 20,83       +7,14
 21.   144   Tonhajzer Vojtech               Plm Slovakia                          21,09       +7,40
 22.   123   Kriech Holger                   Glinder Eisenten                      21,28       +7,59
 23.   147   Kiviniemi Olavi                 Umeå Polarbear Society                21,34       +7,65
 24.   111   Beinhauer Uwe                   Bsvh                                  24,55      +10,86
 25.   113   Choinski Zbigniew               Mielenski Klub Morsów                 24,92      +11,23
 26.   142   Stenberg Tero                   Kuusijärven Jääkarhut Ry              33,36      +19,67

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN H freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    77   Glushkov Nikolay                Novosibirsk                           16,77
  2.    94   Paprcka Milan                   Slovakian Polar Bears  Banska         16,92       +0,15
  3.    86   Komarov Aleksandr               Brylin´S Team                         17,61       +0,84
  4.    91   Lehtonen Reijo                  Kuusijärven Jääkarhut Ry              18,14       +1,37
  5.    93   Makkonen Tapio                  Kuusijärven Jääkarhut Ry              18,16       +1,39
  6.    95   Särkelä Erkki                   Oulun Talviuimarit                    19,10       +2,33
  7.    87   Korytov Sergei                  Fhp                                   20,21       +3,44
  8.    89   Kudryavcev Evgeniy              Fhp                                   21,08       +4,31
  9.    92   Linnolahti Jarno                Joensuun Jääkarhut                    22,68       +5,91
 10.    96   Tokmina Aleksander              Sopocki Klub Morsów                   23,94       +7,17
 11.    84   Kakol Leszek                    Krajna                                25,25       +8,48
 12.    83   Illgen Klaus                    Bernauer Eisheilige                   25,55       +8,78
 13.    85   Kazmierczak Boguslaw            Sopel Bialogard                       26,28       +9,51
 14.    82   Hummel Stefan                   Rostocker Seehunde                    34,76      +17,99

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN I freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    57   Tikhonov Viacheslav             Scvs45                                16,26
  2.    46   Kamppila Sakari                 Joensuun Jääkarhut                    16,36       +0,10
  3.    42   Asell Heikki                    Tampereen Talviuimarit Ry             17,63       +1,37
  4.    58   Wessels Stephen                 Nødebo Vikingerne                     17,96       +1,70
  4.    53   Rintala Tapio                   Tampereen Talviuimarit Ry             17,96       +1,70
  6.    48   Laht Lembit                     U-Club Tallinn                        18,35       +2,09
  7.    38   Vasilev Andrei                  Ozerki                                18,66       +2,40
  8.    44   Hughes Rob                      South London Swimming Club            19,65       +3,39
  9.    43   Fumin Zhang                     Harbin                                19,79       +3,53
 10.    49   Lebedev Gennadiy                Fhp                                   19,89       +3,63
 11.    55   Skogster Jan-Eric               Kuusijärven Jääkarhut Ry              20,04       +3,78
 12.    47   Kuprashvili Henri               Laguna Vere                           22,17       +5,91
 13.    52   Piipponen Eero                  Tampereen Talviuimarit Ry             23,23       +6,97
 14.    56   Starosciak Jacek                Lech Mors Poland                      26,68      +10,42
 15.    45   JaroÜ Marián                    KoÜické Tulene                        29,63      +13,37
 16.    59   Zhuoming Cai                    Zhejiang Rui?Anwinter Swimming        29,76      +13,50

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN J freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    26   Hietanen Tenho                  Tampereen Talviuimarit Ry             20,44
  2.    33   Valainis Viktors                Jelgavas Roni                         20,47       +0,03
  3.    21   Bednarek Lech                   Lech Mors Poland                      21,25       +0,81
  4.    25   Glazko Anatoliy                 Fhp                                   21,77       +1,33
  5.    28   Liimatainen Tapani              Oulun Talviuimarit                    23,20       +2,76
  6.    32   Piepponen Risto                 Turun Avantouimarit                   24,94       +4,50
  7.    31   Pasanen Seppo                   Joensuun Jääkarhut                    31,90      +11,46

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN J1 freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    11   Juopperi Martti                 Ounasvaaran Latu/ Hilehiset           29,40
  2.    12   Tarasov Boris                   Togliatti                             43,89      +14,49

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN A freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   626   Ockenström Aleksandra           Salon Seudun Avantouimarit            15,46
  2.   623   Mikhailichenko Ekaterina        Kriofil                               15,73       +0,27
  3.   619   Gorina Ekaterina                Brylin´S Team                         15,82       +0,36
  4.   622   Killström Marianne              Salon Seudun Avantouimarit            15,98       +0,52
  5.   618   Chizhova Elizaveta              Novosibirsk                           16,46       +1,00
  6.   627   Tuohimaa Eeva                   Uimaseura Kangasalan Kuohu            17,42       +1,96
  7.   625   Novikova Marina                 Brylin´S Team                         17,57       +2,11
  8.   617   Antibetova Alina                Fhp                                   18,69       +3,23

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN B freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   595   Mäkinen Elina                   Joensuun Jääkarhut                    14,95
  2.   583   Arlamenkova Ulia                Victoria, Petroskoi                   15,47       +0,52
  3.   602   Suyazova Alla                   Brylin´S Team                         15,52       +0,57
  4.   601   Sumkina Darya                   Victoria, Petroskoi                   15,66       +0,71
  5.   589   Kovalevskaia Lada               Brylin´S Team                         15,86       +0,91
  6.   599   Smagina Marina                  Kriofil                               15,91       +0,96
  7.   598   Siltanen Anu                    Uimaseura Kangasalan Kuohu            16,07       +1,12
  8.   593   Mihailova Viktoria              Victoria, Petroskoi                   16,15       +1,20
  9.   591   Kruusmaa Epp                    Viimsi Veeklubi                       16,29       +1,34
 10.   597   Purtova Irina                   Yuventa                               16,36       +1,41
 11.   594   Morozova Darya                  Victoria, Petroskoi                   16,51       +1,56
 12.   588   Kamishnik Irina                 Fhp                                   16,73       +1,78
 13.   585   Depoorter Sabine                Cool Huy                              17,63       +2,68
 14.   603   Zamchevskaya Alexandra          Tyumen Winter Swimming Federat        18,26       +3,31
 15.   581   Lehtosaari Kati-Pauliina        Ounasvaaran Latu/ Hilehiset           18,90       +3,95
 16.   592   Lawson Katherine                Serpentine Swimming Club              21,83       +6,88

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN C freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 25, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   526   Sozdateleva Olga                Fhp                                   15,57
  2.   519   O'Reilly Melissa                Cibbows                               15,87       +0,30
  3.   533   Lavrenteva Sveta                Urayskie Walruses                     15,94       +0,37
  4.   514   Neelova Marina                  Victoria, Petroskoi                   16,13       +0,56
  5.   516   Ochkasova Olga                  Victoria, Petroskoi                   16,28       +0,71
  6.   522   Prosvirina Tatiana              Megapolus                             16,31       +0,74
  7.   524   Shtorg Svetlana                 Urayskie Walruses                     17,07       +1,50
  8.   502   Arusoo Kristiina                U-Club Tallinn                        17,19       +1,62
  9.   529   Usacheva Nataliya               Kriofil                               17,31       +1,74
 10.   507   Karas Tatyana                   Brylin´S Team                         17,33       +1,76
 11.   525   Sipari Sari                     Likolammen Talviuimarit               17,68       +2,11
 12.   504   Cech Robyn                      Independent                           17,70       +2,13
 13.   515   Nikitina Irena                  Viimsi Veeklubi                       18,32       +2,75
 14.   513   Monahan Jaimie                  Independent                           18,52       +2,95
 15.   509   Lozano Letelier Maria Luisa     Independent                           19,39       +3,82
 16.   528   Sürmeli Mirja                   Kuopion Talviuimarit Ry               19,45       +3,88
 17.   505   Chittenden Elizabeth            Team Australia                        19,81       +4,24
 18.   508   Leszkowska Jolanta              Sopocki Klub Morsów                   20,28       +4,71
 19.   531   Ås Sarah                        Salusjärven Avantouimarit Ry          20,67       +5,10
 20.   501   Kingwell Katie                  Brockwell Lido Icicles                23,53       +7,96
 21.   527   Stoffels Dorothee               South London Swimming Club            24,27       +8,70
 22.   503   Brown Emma                      Serpentine                            25,64      +10,07
 23.   518   Olesevich Anna                  Ozerki                                25,69      +10,12
 24.   523   Sennikova Elena                 Morzhicom                             26,97      +11,40
 25.   532   Zlochova Lenka                  Slovenske Ladove Medvede              35,12      +19,55

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN D freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   397   Gnutova Natalia                 Brylin´S Team                         15,77
  2.   392   Aaltonen Sanna                  Tampereen Talviuimarit Ry             15,89       +0,12
  3.   396   Firsova Larisa                  Victoria, Petroskoi                   17,47       +1,70
  4.   427   Ushakova Olga                   Victoria, Petroskoi                   17,75       +1,98
  5.   422   Nordin Anna-Carin               Mörkrets Och Kylans Glada Vänn        17,78       +2,01
  6.   426   Tibbon Talya                    Brockwell Lido Icicles                19,59       +3,82
  7.   423   Onegina Tatyana                 Fhp                                   21,03       +5,26
  8.   398   Hails Sarah Jane                Sogn Fjord Swimming Club              21,78       +6,01
  9.   394   Branston Naomi                  South London Swimming Club            21,96       +6,19
 10.   399   Krivcova Inga                   Liepaja                               22,23       +6,46
 11.   393   Blodone Iveta                   Latvijas Ronis                        31,10      +15,33
 12.   421   Labudová Monika                 Tucniaky Äilina                       31,97      +16,20

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN E freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   339   Petrie Lucy                     South London Swimming Club            15,86
  2.   343   Vantsi Merle                    U-Club Tallinn                        16,01       +0,15
  3.   335   Levina Irina                    Victoria, Petroskoi                   17,19       +1,33
  4.   334   Lackman Anne                    Joensuun Jääkarhut                    17,24       +1,38
  5.   333   Kozhina Tatyana                 Fhp                                   17,45       +1,59
  6.   337   Malin Nicola                    South London Swimming Club            18,23       +2,37
  7.   332   Kempf Birgit                    Independent                           19,26       +3,40
  8.   328   Artemeva Ekaterina              Victoria, Petroskoi                   20,08       +4,22
  8.   345   Äyräs Irma                      Tampereen Talviuimarit Ry             20,08       +4,22
 10.   344   Vrublevska Lada                 Jelgavas Roni                         20,50       +4,64
 11.   331   Huggins Susannah                South London Swimming Club            21,63       +5,77
 12.   338   Mukhina Vera                    Independent                           22,64       +6,78
 13.   329   Gavrilova Natalia               Bryanskie Rusalki                     23,68       +7,82
 14.   346   Lehtinen Virpi                  Vaasan Pingviinit                     23,84       +7,98
 15.   336   Lundgaard Sinne                 Holte Ski                             26,79      +10,93
 15.   341   Ruotsalainen Oili               Meriuimarit Ry.                       26,79      +10,93
 17.   327   Suokas Kirsti                   Ounasvaaran Latu/ Hilehiset           52,49      +36,63

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN F freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 34, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   254   Eirand Sirje                    U-Club Tallinn                        17,52
  2.   255   Fursova Elena                   Olenegorsk                            17,81       +0,29
  3.   288   Worsley Amanda                  South London Swimming Club            17,90       +0,38
  4.   287   Tirkkonen Liisa                 Tampereen Talviuimarit Ry             17,96       +0,44
  5.   281   Schankin Petra                  Glinder Eisenten                      18,51       +0,99
  6.   259   Hintsanen Maija                 Likolammen Talviuimarit               18,59       +1,07
  7.   282   Shelkova Tatiana                Victoria, Petroskoi                   18,66       +1,14
  8.   274   Obrien Kathrine                 South London Swimming Club            18,70       +1,18
  9.   278   Prusinowska Aldona              Mielenski Klub Morsów                 18,89       +1,37
 10.   286   Thomsen Mette                   Independent                           19,34       +1,82
 11.   264   Kaloshina Marina                Independent                           19,48       +1,96
 12.   279   Rentoul Susan                   South London Swimming Club            19,75       +2,23
 13.   248   Alexandrova Tatiana             Aquaice-Sport                         19,94       +2,42
 14.   273   Mäkinen Outi                    Laaksolahden Talviuimarit             20,30       +2,78
 15.   268   Leminen-Lahdenperä Jaana        Ounasvaaran Latu/ Hilehiset           20,73       +3,21
 16.   269   Mamonova Larisa                 Victoria, Petroskoi                   21,16       +3,64
 17.   253   Dasey Noelene                   Brockwell Lido Icicles                22,29       +4,77
 18.   289   Xiaofeng Yu                     Harbin                                22,37       +4,85
 19.   272   Mcrobbie Clare                  South London Swimming Club            22,81       +5,29
 20.   263   Johansen Sirin                  Ishud  Tromsø                         23,18       +5,66
 21.   265   Katiska Tuula                   Oulun Talviuimarit                    23,45       +5,93
 22.   252   Buteková Jana                   Tucniaky Äilina                       24,28       +6,76
 23.   262   Jennings Barbara                South London Swimming Club            24,58       +7,06
 24.   257   Lantto Kirsi                    Ounasvaaran Latu/ Hilehiset           24,89       +7,37
 25.   251   Atkinson Sara                   Brockwell                             25,56       +8,04
 26.   249   Balova Olga                     Sadko                                 27,14       +9,62
 27.   291   Yixia Li                        Zhejiang Rui?Anwinter Swimming        27,17       +9,65
 28.   285   Smith Nicky                     South London Swimming Club            27,90      +10,38
 29.   258   Hiltunen Lilja                  Ounasvaaran Latu/ Hilehiset           28,46      +10,94
 30.   267   Lehtimäki-Lahtinen Päivi        Kuusijärven Jääkarhut Ry              31,74      +14,22
 31.   293   Zhernosek Liudmila              Ekaterinburg                          31,93      +14,41
 32.   277   Pochivalova Galina              Sadko                                 36,92      +19,40
 33.   261   Ilina Tamara                    Bryanskie Rusalki                     37,46      +19,94
 34.   284   Smirnova Elena                  Sadko                                 45,79      +28,27

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN G freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   159   Maller Lyudmila                 Novosibirsk                           17,49
  2.   167   Savinkova Elena                 Victoria, Petroskoi                   18,13       +0,64
  3.   157   Kriech Sabine                   Glinder Eisenten                      19,72       +2,23
  4.   162   Mathiesen Piret                 Pärnu Talisuplejate Selts             19,86       +2,37
  5.   164   Oivo Eeva                       Ounasvaaran Latu/ Hilehiset           21,43       +3,94
  6.   166   Rudinskaya Irina                Center Of Physical Culture Spo        21,66       +4,17
  7.   161   Marina Isaeva                   Iceberg                               22,62       +5,13
  8.   165   Polanczyk Renata                Sopocki Klub Morsów                   23,23       +5,74
  9.   154   Hyvönen Airi                    Huhmarin Huurteiset                   24,02       +6,53
 10.   169   Venner Susan                    South London Swimming Club            25,96       +8,47
 11.   151   Ahopelto Sinikka                Rantakarhut                           27,12       +9,63
 12.   152   Filatova Natalia                Sadko                                 28,32      +10,83
 13.   168   Takalo Liisa                    Raahen Seudun Latu                    31,63      +14,14
 14.   153   Girina Natalia                  Bryanskie Rusalki                     37,16      +19,67

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN H freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   104   Lehtonen Pirjo                  Kuusijärven Jääkarhut Ry              20,29
  2.   103   Kruusla Silvia                  Pärnu Talisuplejate Selts             23,18       +2,89
  3.   108   Wermenbol Els                   Hpc                                   24,27       +3,98
  4.   102   Cobell Jackie                   Nemes Nutters                         25,12       +4,83
  5.   107   Suszynska Anna                  Lech Mors Poland                      27,64       +7,35
  6.   101   Brand Julie                     South London Swimming Club            31,78      +11,49

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN I freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    73   Nõu Viive                       U-Club Tallinn                        20,97
  2.    71   Mcgowan Ellery                  South London Swimming Club            21,58       +0,61
  3.    63   Brimelow Ann                    South London Swimming Club            22,41       +1,44
  4.    74   Panasenkova Nadezda             Victoria, Petroskoi                   22,60       +1,63
  5.    69   Lihua Shi                       Harbin                                22,72       +1,75
  6.    65   Dudina Nedezda                  Scvs45                                22,79       +1,82
  7.    67   Lampela Riitta                  Meriuimarit Ry.                       24,10       +3,13
  8.    62   Brevnova Olga                   Fhp                                   24,23       +3,26
  9.    66   Grimm Ella                      Nødebo Vikingerne                     28,86       +7,89
 10.    72   Metsä Irma                      Kuusijärven Jääkarhut Ry              29,34       +8,37
 11.    75   Vasilchuk Rimma                 Fhp                                   35,98      +15,01

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN J freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    37   Xiuhua Lv                       Harbin                                23,23
  2.    36   Koskivirta Tuula                Lempäälän Kisa                        28,01       +4,78
  3.    35   Baker Patricia                  South London Swimming Club            46,09      +22,86

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN J1 freestyle 25 m : 0,025 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    16   Toiviainen Marja                Oulun Talviuimarit                    22,79
  2.    15   Selenius Anja                   Punkaharjun Urheilijat                30,06       +7,27
  3.    14   Harju Eila                      Kuusijärven Jääkarhut Ry              32,39       +9,60

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN A freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1492   Bystrov Ivan                    Kriofil                               28,85
  2.  1497   Zolotukhin Dmitrii              Brylin´S Team                         30,90       +2,05
  3.  1496   Telyatyev Alexander             Victoria, Petroskoi                   31,57       +2,72
  4.  1494   Isomaa Atte                     Uimaseura Kangasalan Kuohu            32,31       +3,46
  5.  1495   Luckhurst Alan                  Serpentine Swimming Club              32,71       +3,86
  6.  1493   Happonen Mikke                  Kuopion Talviuimarit Ry               33,69       +4,84
  7.  1498   Marinskaya Vladimir             Akvaisport Tyumen                     38,27       +9,42

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN B freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1453   Lodi Alar                       U-Club Tallinn                        27,04
  2.  1467   Äigunovs Dmitrijs               Jelgavas Roni                         27,90       +0,86
  3.  1443   Grinkin Dmitry                  Kriofil                               28,61       +1,57
  4.  1436   Anufriev Aleksei                Victoria, Petroskoi                   28,70       +1,66
  5.  1462   Spiridonov Denis                Victoria, Petroskoi                   28,74       +1,70
  6.  1435   Antonov Sergei                  Victoria, Petroskoi                   28,75       +1,71
  7.  1455   Mihkailichenko Alexsey          Kriofil                               29,08       +2,04
  8.  1463   Tarasov Dmitriy                 Novosibirsk                           29,14       +2,10
  9.  1439   Ermola Grigoriy                 Novosibirsk                           29,29       +2,25
 10.  1445   Khodakovskiy Eduard             Brylin´S Team                         29,54       +2,50
 11.  1452   Lintula Kalle                   Uimaseura Kangasalan Kuohu            29,93       +2,89
 12.  1437   Bashirov Niyaz                  Tyumen Winter Swimming Federat        29,94       +2,90
 13.  1448   Künnapuu Siim                   Viimsi Veeklubi                       29,97       +2,93
 14.  1464   Vagelis Kristaps                Akva Vitamins                         30,07       +3,03
 15.  1461   Smirnov Vladimir                Brylin´S Team                         30,43       +3,39
 16.  1451   Lautiainen Lare                 Purolan Pulahtajat                    32,05       +5,01
 17.  1441   Fomin Mikhail                   Novosibirsk                           32,09       +5,05
 18.  1466   Zalitis Gustavs                 Ogres Roni                            32,35       +5,31
 19.  1458   Rakovan Matej                   Tucniaky Äilina                       33,51       +6,47
 20.  1465   Yrjö-Koskinen Sakari            Oulun Talviuimarit                    33,54       +6,50
 21.  1447   Kotkovskiy Alexandr             Scvs45                                35,47       +8,43
 22.  1434   Dokuchaev Evgenii               Brylin´S Team                         37,06      +10,02

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN C freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 40, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1379   Mosin Vasya                     Independent                           26,94
  2.  1364   Korja Kimmo                     Likolammen Talviuimarit               27,68       +0,74
  3.  1409   Larionov Ilya                   Megapolus                             27,94       +1,00
  4.  1366   Kovrigin Aleksey                Megapolus                             27,99       +1,05
  5.  1391   Sharov Mikhail                  Independent                           28,04       +1,10
  6.  1396   Sobirov Albert                  Tyumen Winter Swimming Federat        29,43       +2,49
  7.  1355   Isomaa Marko                    Uimaseura Kangasalan Kuohu            29,58       +2,64
  8.  1373   Lukin Andrei                    Victoria, Petroskoi                   29,63       +2,69
  9.  1383   Ola Matias                      Independent                           29,74       +2,80
 10.  1347   Dragozhilov Dmitriy             Tyumen Winter Swimming Federat        29,83       +2,89
 11.  1387   Rosenberg Aivar                 Viimsi Veeklubi                       29,90       +2,96
 12.  1344   Bubelíny Ján                    Tucniaky Äilina                       30,15       +3,21
 13.  1359   Karas Aleksei                   Brylin´S Team                         30,72       +3,78
 14.  1389   Sabatov Sergey                  Fhp                                   31,10       +4,16
 15.  1349   Efimov Roman                    Brylin´S Team                         31,17       +4,23
 16.  1375   Miller Darren                   Team Forever                          31,59       +4,65
 17.  1399   Tamm Ergo                       Trismile                              31,78       +4,84
 18.  1346   Demin Alexander                 Kriofil                               31,95       +5,01
 19.  1356   Jaymaert Laurent                Cool Huy                              32,09       +5,15
 20.  1408   Vuolteenaho Timo                Avantouintiseura Kuutti Ry            32,82       +5,88
 21.  1407   Vinodis Janis                   Jelgavas Roni                         33,41       +6,47
 22.  1393   Simakov Valeriy                 Sadco                                 33,89       +6,95
 23.  1367   Köberl Josef                    Waterbecks                            35,20       +8,26
 24.  1398   Song Wyatt                      Independent                           35,91       +8,97
 25.  1392   Sillanpää Timo                  Avantouintiseura Kuutti Ry            35,99       +9,05
 26.  1353   Gregory Stuart                  Team Australia                        36,04       +9,10
 27.  1378   Mos Michal                      100%Swimming                          37,74      +10,80
 28.  1402   Taufatofua Chris                Team Australia                        37,84      +10,90
 29.  1354   Hagenlund Petter                Lemmivaara                            40,29      +13,35
 29.  1384   Pollard Matthew                 South London Swimming Club            40,29      +13,35
 31.  1405   Verza Janis                     Tukuma Roni                           40,40      +13,46
 32.  1357   Johnson Patrick                 Team Australia                        40,58      +13,64
 33.  1362   Knott Jonathan                  Independent                           41,42      +14,48
 34.  1388   Ryan Andrew                     Team Australia                        41,58      +14,64
 35.  1406   Vessey Mike                     South London Swimming Club            42,41      +15,47
 36.  1374   Majancsik Stanislav             KoÜické Tulene                        42,43      +15,49
 37.  1404   Urblik Robert                   Slovakian Polar Bears  Banska         43,82      +16,88
 38.  1394   Smin?ák Martin                  KoÜické Tulene                        47,15      +20,21
 39.  1363   Kolega Peter                    Slovenske Ladove Medvede              53,33      +26,39
 40.  1365   Kovalik Maros                   Slovakian Polar Bears  Banska         54,33      +27,39

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN D freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 23, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1288   Nopponen Bruno                  Viimsi Veeklubi                       28,30
  2.  1259   Armei Joel                      Viimsi Veeklubi                       28,35       +0,05
  3.  1277   Kaarma Henri                    Viimsi Veeklubi                       28,85       +0,55
  4.  1269   Goldberg Konstantin             U-Club Tallinn                        29,28       +0,98
  5.  1278   Ketov Alexsandr                 Victoria, Petroskoi                   30,59       +2,29
  6.  1273   Hillo Simo                      Uimaseura Kangasalan Kuohu            30,60       +2,30
  7.  1264   Dudzinski Janusz                Sopocki Klub Morsów                   32,58       +4,28
  8.  1302   Zamyslov Andrey                 Morji Ekaterinburga                   34,17       +5,87
  9.  1285   Loppi Jari                      Seinäjoen Uimarit-58                  34,73       +6,43
 10.  1287   Mcvetta Brad                    Cibbows                               35,65       +7,35
 11.  1296   Söderström Mikael               Umeå Polarbear Society                36,31       +8,01
 12.  1267   Fujiang Chen                    Tianjin Winter Swiimer Associa        36,91       +8,61
 13.  1291   Petrie Alistair                 South London Swimming Club            39,94      +11,64
 14.  1282   Korva Mika                      Turun Avantouimarit                   40,96      +12,66
 15.  1281   Kolehmainen Jere                Avantouintiseura Kuutti Ry            42,39      +14,09
 16.  1268   Garrido Martinez Fabian         Independent                           43,07      +14,77
 17.  1262   Björkskog Niclas                Rantakarhut                           43,87      +15,57
 18.  1292   Petruna Michal                  Tucniaky Äilina                       47,24      +18,94
 19.  1294   Stammler Florian                Ounasvaaran Latu/ Hilehiset           47,74      +19,44
 20.  1265   Efimov Alexander                Ozerki                                48,04      +19,74
 21.  1274   Iastrebov Vasilii               Tyumen Winter Swimming Federat        48,35      +20,05
 22.  1272   Herman Benjamin R               Independent                           58,15      +29,85
 23.  1279   Kitlinski Jörg                  Hamburg Only Winterswimmer          1:05,67      +37,37

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN E freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1237   Wandratsch Christof             Sv Wacker Burghausen                  31,07
  2.  1209   Borovkov Dmitrii                Victoria, Petroskoi                   32,05       +0,98
  3.  1227   Mikkonen Pasi                   Joensuun Jääkarhut                    32,21       +1,14
  4.  1233   Pöyhölä Mika                    Tampereen Talviuimarit Ry             32,59       +1,52
  5.  1229   Popov Sergey                    Brylin's team                         33,12       +2,05
  6.  1213   Dokuchaev Oleg                  Brylin´S Team                         35,99       +4,92
  7.  1223   Jassu Arto                      Tampereen Talviuimarit Ry             36,83       +5,76
  8.  1222   Jakovlevs Aleksandrs            Jelgavas Roni                         37,30       +6,23
  9.  1207   Andzans Juris                   Aizpute                               38,26       +7,19
 10.  1225   Laakso Janne                    Avantouintiseura Oittaan Uppo-        40,99       +9,92
 11.  1231   Prokopchuk Grigoriy             Brylin´S Team                         42,06      +10,99
 12.  1224   Kofler Thomas W.                Sportclub Meran                       42,29      +11,22
 13.  1217   Hartl Ernest                    Sv Wacker Burghausen                  42,30      +11,23
 14.  1219   Huttu Mika                      Enontekiön Uimarit                    42,55      +11,48
 15.  1234   Rychkov Alexander               Urayskie Walruses                     43,54      +12,47
 16.  1208   Barry Phillip                   South London Swimming Club            45,97      +14,90
 17.  1232   Pätz Carsten                    Independent                           49,48      +18,41
 18.  1218   Hennau Marc                     Cool Huy                              49,63      +18,56
 19.  1239   Xinguo Zhai                     Tianjin Winter Swiimer Associa        52,86      +21,79
 20.  1238   Wang Jun                        Shandong Winter Swimming Assoc      1:01,03      +29,96

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN F freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1173   Tikkerbär Artur                 U-Club Tallinn                        30,95
  2.  1157   Korhonen Juha                   Tampereen Talviuimarit Ry             31,43       +0,48
  3.  1153   Iljuks Andrejs                  Jelgavas Roni                         32,55       +1,60
  4.  1168   Savkin Sergei                   Victoria, Petroskoi                   32,79       +1,84
  5.  1159   Nerovnya Evgenii                Victoria, Petroskoi                   33,48       +2,53
  6.  1171   TereÜtÜenkov Aleksei            U-Club Tallinn                        33,65       +2,70
  7.  1151   Gultnieks Raitis                Ogres Roni                            34,50       +3,55
  8.  1152   Gundersen Per Christian         Tromsø Svømmeklubb                    34,53       +3,58
  9.  1139   Boucher James                   South London Swimming Club            34,96       +4,01
 10.  1167   Raevskii Boris                  Victoria, Petroskoi                   35,26       +4,31
 11.  1156   Kislakovskis Valerijs           Jelgavas Roni                         35,83       +4,88
 12.  1165   Pravashinskiy Vladimir          Fhp                                   37,62       +6,67
 13.  1161   Neupokoev Ury                   Tyumen Winter Swimming Federat        38,02       +7,07
 14.  1141   Brooke Turner James             South London Swimming Club            42,15      +11,20
 15.  1175   Wideman Kaj                     Rantakarhut                           42,20      +11,25
 16.  1138   Aitken Mark                     Independent                           42,50      +11,55
 17.  1155   Karmelitskii Dmitrii            Independent                           42,59      +11,64
 18.  1144   Conningham-Rolls John           South London Swimming Club            43,54      +12,59
 19.  1143   Clark Ian                       South London Swimming Club            43,82      +12,87
 20.  1146   Frauenberger Olaf               Wsv Neustrelitz                       47,46      +16,51
 21.  1158   Koshelev Yury                   Park Pobedy                           49,51      +18,56
 22.  1145   Davies David                    South London Swimming Club            49,78      +18,83
 23.  1166   Pyrhönen Jari                   Muuramen Mursut                       50,15      +19,20
 24.  1154   Intonen Henri                   Tss Tyresö Sim Sällskapet             50,35      +19,40
 25.  1149   Gose Thomas                     Brandenburger Eisbären E. V.          53,57      +22,62
 26.  1162   Pandey Andy                     Karrebækvinterbadeklub                56,61      +25,66

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN G freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1115   Poborchiy Vitaliy               Fhp                                   29,67
  2.  1107   Lukin Igor                      Victoria, Petroskoi                   31,14       +1,47
  3.  1099   Haggi Toomas                    U-Club Tallinn                        31,92       +2,25
  4.  1108   Mazurin Igor                    Strogino                              32,32       +2,65
  5.  1103   Juusela Jorma                   Rikhardinkadun Raikas                 32,89       +3,22
  6.  1123   Vergara R. Cristian             Cibbows                               34,63       +4,96
  7.  1119   Smirnov Vyacheslav              Victoria, Petroskoi                   35,54       +5,87
  8.  1118   Sidorov Sergey                  Tyumen Winter Swimming Federat        36,32       +6,65
  9.  1122   Tonhajzer Vojtech               Plm Slovakia                          38,32       +8,65
 10.  1102   Hooper James                    Brighton Swim Club                    39,02       +9,35
 11.  1101   Hongshan Fu                     Shandong Winter Swimming Assoc        39,13       +9,46
 12.  1112   Petrov Leonid                   Victoria, Petroskoi                   39,37       +9,70
 13.  1113   Petshak Nikolay                 Megapolus                             40,03      +10,36
 14.  1105   Lebedjkovs Sergejs              Clear Water Revival                   40,40      +10,73
 15.  1098   Fomin Vladimir                  Fhp                                   40,97      +11,30
 16.  1114   Pipija Fridons                  Georgian Seal                         42,46      +12,79
 17.  1116   Pribylski Nikolai               Pärnu Talisuplejate Selts             43,20      +13,53
 18.  1095   Chudácik Václav                 Slovakian Polar Bears  Banska         43,79      +14,12
 19.  1094   Choinski Zbigniew               Mielenski Klub Morsów                 44,18      +14,51
 20.  1106   Lecocq Louis                    Cool Huy                              45,75      +16,08
 21.  1117   Sain Vladimir                   Sadko                                 46,69      +17,02
 22.  1104   Kozlov Yuriy                    Sadko                                 46,96      +17,29
 23.  1093   Caselius Jyrki                  Maskun Jääkarhut                      51,02      +21,35
 24.  1091   Beinhauer Uwe                   Bsvh                                1:03,82      +34,15

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN H freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1065   Glushkov Nikolay                Novosibirsk                           37,47
  2.  1072   Komarov Aleksandr               Brylin´S Team                         37,74       +0,27
  3.  1075   Lehtonen Reijo                  Kuusijärven Jääkarhut Ry              39,66       +2,19
  4.  1076   Makkonen Tapio                  Kuusijärven Jääkarhut Ry              41,37       +3,90
  5.  1073   Korytov Sergei                  Fhp                                   44,72       +7,25
  6.  1077   Särkelä Erkki                   Oulun Talviuimarit                    48,09      +10,62
  7.  1064   Kudryavcev Evgeniy              Fhp                                   49,88      +12,41
  8.  1071   Kakol Leszek                    Krajna                                53,64      +16,17
  9.  1069   Hummel Stefan                   Rostocker Seehunde                    56,94      +19,47

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN I freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1047   Tikhonov Viacheslav             Scvs45                                36,21
  2.  1038   Laht Lembit                     U-Club Tallinn                        37,88       +1,67
  3.  1033   Asell Heikki                    Tampereen Talviuimarit Ry             37,94       +1,73
  4.  1034   Fumin Zhang                     Harbin                                43,67       +7,46
  5.  1039   Lebedev Gennadiy                Fhp                                   44,06       +7,85
  6.  1044   Rintala Tapio                   Tampereen Talviuimarit Ry             44,35       +8,14
  7.  1036   Hughes Rob                      South London Swimming Club            46,55      +10,34
  8.  1037   Kuprashvili Henri               Laguna Vere                           48,59      +12,38
  9.  1046   Šterdas Stanislav               KoÜické Tulene                        59,92      +23,71
 10.  1041   Moe Nils Harald                 Ishud  Tromsø                       1:04,07      +27,86

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN J freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1029   Valainis Viktors                Jelgavas Roni                         44,65
  2.  1021   Bednarek Lech                   Lech Mors Poland                      46,48       +1,83
  3.  1027   Liimatainen Tapani              Oulun Talviuimarit                    55,80      +11,15
  4.  1025   Hallantie Heikki                Laaksolahden Talviuimarit           1:18,00      +33,35

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

MEN J1 freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1017   Juopperi Martti                 Ounasvaaran Latu/ Hilehiset         1:04,76
  2.  1011   Ratushnyi Boris                 St-Petersburg                       1:31,16      +26,40

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN A freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1504   Mikhailichenko Ekaterina        Kriofil                               32,88
  2.  1503   Gorina Ekaterina                Brylin´S Team                         36,19       +3,31
  3.  1505   Novikova Marina                 Brylin´S Team                         37,81       +4,93
  4.  1502   Chizhova Elizaveta              Novosibirsk                           38,86       +5,98
  5.  1507   Tovell Barry Willow             South London Swimming Club            50,52      +17,64
  6.  1506   Tovell Barry Rowan              South London Swimming Club            54,81      +21,93

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN B freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1486   Sumkina Darya                   Victoria, Petroskoi                   32,98
  2.  1481   Mäkinen Elina                   Joensuun Jääkarhut                    33,11       +0,13
  3.  1473   Arlamenkova Ulia                Victoria, Petroskoi                   33,30       +0,32
  4.  1478   Mihailova Viktoria              Victoria, Petroskoi                   34,07       +1,09
  5.  1477   Kovalevskaia Lada               Brylin´S Team                         34,36       +1,38
  6.  1485   Smagina Marina                  Kriofil                               35,13       +2,15
  7.  1479   Morozova Darya                  Victoria, Petroskoi                   36,85       +3,87
  8.  1484   Siltanen Anu                    Uimaseura Kangasalan Kuohu            37,72       +4,74
  9.  1483   Purtova Irina                   Yuventa                               38,73       +5,75
 10.  1488   Zamchevskaya Alexandra          Tyumen Winter Swimming Federat        40,34       +7,36
 11.  1474   Depoorter Sabine                Cool Huy                              41,82       +8,84

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN C freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1423   Neelova Marina                  Victoria, Petroskoi                   34,17
  2.  1432   Sozdateleva Olga                Fhp                                   34,47       +0,30
  3.  1368   Lavrenteva Sveta                Urayskie Walruses                     34,66       +0,49
  4.  1428   Prosvirina Tatiana              Megapolus                             35,82       +1,65
  5.  1425   Ochkasova Olga                  Victoria, Petroskoi                   36,67       +2,50
  6.  1412   Arusoo Kristiina                U-Club Tallinn                        36,77       +2,60
  7.  1426   O'Reilly Melissa                Cibbows                               37,04       +2,87
  8.  1414   Cech Robyn                      Independent                           37,34       +3,17
  9.  1419   Mankus Inga                     Akva Vitamins                         37,47       +3,30
 10.  1417   Karas Tatyana                   Brylin´S Team                         38,26       +4,09
 11.  1431   Sipari Sari                     Likolammen Talviuimarit               38,39       +4,22
 12.  1424   Nikitina Irena                  Viimsi Veeklubi                       38,44       +4,27
 13.  1422   Monahan Jaimie                  Independent                           39,18       +5,01
 14.  1433   Usacheva Nataliya               Kriofil                               39,41       +5,24
 15.  1416   Ireland Louise                  Serpentine Swimming Club              41,01       +6,84
 16.  1415   Heikinheimo Annakaisa           Espoonlahden Talviuimarit Pula        50,42      +16,25
 17.  1413   Brown Emma                      Serpentine                            58,39      +24,22

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN D freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1304   Gnutova Natalia                 Brylin´S Team                         36,10
  2.  1303   Firsova Larisa                  Victoria, Petroskoi                   38,31       +2,21
  3.  1307   Nordin Anna-Carin               Mörkrets Och Kylans Glada Vänn        38,36       +2,26
  4.  1312   Tibbon Talya                    Brockwell Lido Icicles                43,91       +7,81
  5.  1306   Krivcova Inga                   Liepaja                               49,76      +13,66
  6.  1311   Tartilova Evija                 Akva Vitamins                         55,16      +19,06
  7.  1313   Tovell Sue                      South London Swimming Club          1:00,68      +24,58
  8.  1316   Valeeva Irina                   Morzi-Ozerki                        1:31,06      +54,96

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN E freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1254   Vantsi Merle                    U-Club Tallinn                        34,62
  2.  1251   Petrie Lucy                     South London Swimming Club            35,79       +1,17
  3.  1257   Saari Riikka                    Ounasvaaran Latu/ Hilehiset           37,19       +2,57
  4.  1245   Kozhina Tatyana                 Fhp                                   37,31       +2,69
  5.  1246   Levina Irina                    Victoria, Petroskoi                   38,44       +3,82
  6.  1248   Malin Nicola                    South London Swimming Club            41,24       +6,62
  7.  1256   Vrublevska Lada                 Jelgavas Roni                         42,52       +7,90
  8.  1244   Kempf Birgit                    Independent                           43,48       +8,86
  9.  1243   Huggins Susannah                South London Swimming Club            49,27      +14,65
 10.  1258   Cortes Tania Elisabeth          Roskilde Vinterbadeklub             1:00,37      +25,75
 11.  1252   Ruotsalainen Oili               Meriuimarit Ry.                     1:01,46      +26,84
 12.  1247   Lundgaard Sinne                 Holte Ski                           1:03,97      +29,35
 13.  1242   Berzina Raisa                   Akva Vitamins                       1:33,89      +59,27

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN F freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1201   Sihvonen Maarit                 Oulun Talviuimarit                    38,73
  2.  1204   Worsley Amanda                  South London Swimming Club            39,12       +0,39
  3.  1183   Fursova Elena                   Olenegorsk                            39,16       +0,43
  4.  1182   Eirand Sirje                    U-Club Tallinn                        39,91       +1,18
  5.  1195   Prusinowska Aldona              Mielenski Klub Morsów                 41,72       +2,99
  6.  1203   Tirkkonen Liisa                 Tampereen Talviuimarit Ry             41,95       +3,22
  7.  1193   Obrien Kathrine                 South London Swimming Club            42,60       +3,87
  8.  1198   Shelkova Tatiana                Victoria, Petroskoi                   43,67       +4,94
  9.  1188   Kaloshina Marina                Independent                           44,42       +5,69
 10.  1177   Alexandrova Tatiana             Aquaice-Sport                         45,50       +6,77
 11.  1202   Thomsen Mette                   Independent                           45,91       +7,18
 12.  1196   Rentoul Susan                   South London Swimming Club            47,57       +8,84
 13.  1187   Johansen Sirin                  Ishud  Tromsø                         49,93      +11,20
 14.  1191   Mcrobbie Clare                  South London Swimming Club            51,28      +12,55
 15.  1181   Dasey Noelene                   Brockwell Lido Icicles                53,44      +14,71
 16.  1186   Jennings Barbara                South London Swimming Club            54,85      +16,12
 17.  1205   Xiaofeng Yu                     Harbin                                55,54      +16,81
 18.  1185   Gose Heike                      Brandenburger Eisbären E. V.          57,80      +19,07
 19.  1184   Golubeva Olga                   Brylin´S Team                         59,30      +20,57
 20.  1192   Nizovtceva Natalia              Bryanskie Rusalki                   1:02,50      +23,77
 21.  1197   Semenova Elena                  Association Of Winter Swimmers      1:06,49      +27,76
 22.  1206   Zhernosek Liudmila              Ekaterinburg                        1:10,44      +31,71

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN G freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.  1134   Savinkova Elena                 Victoria, Petroskoi                   40,37
  2.  1132   Polanczyk Renata                Sopocki Klub Morsów                   44,77       +4,40
  3.  1128   Mathiesen Piret                 Pärnu Talisuplejate Selts             45,75       +5,38
  4.  1125   Isaeva Marina                   Novosibirsk                           47,24       +6,87
  5.  1131   Oivo Eeva                       Ounasvaaran Latu/ Hilehiset           51,12      +10,75
      1126   Salonen Päivi                                                         Kesk.

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN H freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1084   Lehtonen Pirjo                  Kuusijärven Jääkarhut Ry              46,16
  2.  1083   Cobell Jackie                   Nemes Nutters                         52,68       +6,52
  3.  1088   Wermenbol Els                   Hpc                                   54,05       +7,89
  4.  1085   Pohto Arja                      Meriuimarit Ry.                     1:02,64      +16,48
  5.  1086   Suszynska Anna                  Lech Mors Poland                    1:04,21      +18,05
  6.  1081   Biela Maija                     Akva Vitamins                       1:04,23      +18,07
  7.  1082   Bøtun Øydis                     Sogn Fjord Swimming Club            1:40,51      +54,35

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN I freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1059   Mcgowan Ellery                  South London Swimming Club            45,82
  2.  1062   Nõu Viive                       U-Club Tallinn                        47,18       +1,36
  3.  1052   Brimelow Ann                    South London Swimming Club            51,12       +5,30
  4.  1054   Dudina Nedezda                  Scvs45                                51,91       +6,09
  5.  1057   Lihua Shi                       Harbin                                58,69      +12,87
  6.  1056   Lampela Riitta                  Meriuimarit Ry.                     1:00,50      +14,68
  7.  1058   Mattila Pirkko                  Kuusijärven Jääkarhut Ry            1:07,64      +21,82
  8.  1061   Metsä Irma                      Kuusijärven Jääkarhut Ry            1:10,63      +24,81
  9.  1063   Vasilchuk Rimma                 Fhp                                 1:25,83      +40,01
 10.  1055   Elvet Malle                     Arctic Ice                          1:29,91      +44,09

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN J freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1016   Xiuhua Lv                       Harbin                              1:06,48
  2.  1015   Strand Reidun                   Sogn Fjord Swimming Club            1:26,88      +20,40

MA25 MB25 MC25 MD25 ME25 MF25 MG25 MH25 MI25 MJ25 MJ125 WA25 WB25 WC25 WD25 WE25 WF25 WG25 WH25 WI25 WJ25 WJ125 MA50 MB50 MC50 MD50 ME50 MF50 MG50 MH50 MI50 MJ50 MJ150 WA50 WB50 WC50 WD50 WE50 WF50 WG50 WH50 WI50 WJ50 WJ150

WOMEN J1 freestyle 50 m : 0,050 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1014   Selenius Anja                   Punkaharjun Urheilijat              1:03,24
  2.  1013   Harju Eila                      Kuusijärven Jääkarhut Ry            1:04,94       +1,70