H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 22, Keskeytti: 6, Hylätty: 1) 1. Janne Häkkinen Suunta Jyväskylä FIN 2. 2.52.49 3.02.31 2. Petri Kiiskinen Rasti-Pielinen FIN 3. 2.53.23 3.02.50 3. Hannu-Pekka Pukema Navi FIN 4. 2.56.51 3.08.07 4. Claes Turesson OKRenen SWE 5. 2.57.25 3.08.09 5. Staffan Tunis IF Femman FIN 6. 3.02.33 3.12.02 6. Simo Turunen SK Vuoksi FIN 7. 3.04.13 3.13.47 7. Teemu Köngäs Puolangan Ryhti FIN 8. 3.07.35 3.17.25 8. Peter Sundelin IF Femman FIN 9. 3.11.44 3.22.01 9. Janne Virkki Haapamäen Urheilijat FIN 11. 3.23.39 3.34.51 10. Tommi Reponen Suunta Jyväskylä FIN 12. 3.28.26 3.39.06 11. Markus Hannula Mäntsälän Urheilijat FIN 14. 3.46.40 3.58.36 Eero-Matti Vainio MS Parma FIN Kesk. Lauri Leinonen Navi FIN Kesk. Samuli Huusko Laitasaaren Veto FIN Kesk. Matti Raitoharju Rasti-Lukko FIN Kesk. Eivind Tonna Lillomarka NOR Hyl. Matti Keskinarkaus Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 1. 2.52.40 Teemu Rantala IF Femman FIN 13. 3.28.54 Ville Väyrynen Rasti-Pielinen FIN 10. 3.21.15 Jaakko Liukkala Hauhon Sisu FIN 15. 3.54.07 Jaakko Urpalainen Miehikkälän Vilkas FIN Kesk. Antti Vainio MS Parma FIN Kesk.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 24, Keskeytti: 3, Hylätty: 1) 1. Mervi Pesu Rajamäen Rykmentti FIN 1. 2.14.13 2.24.45 2. Hannele Tonna Hankasalmen Hanka FIN 2. 2.22.48 2.33.05 3. Kirsi Kiiskinen Kouvolan Suunnistajat FIN 3. 2.25.33 2.36.24 4. Milka Leppäsalmi Haapamäen Urheilijat FIN 4. 2.25.52 2.36.28 5. Anni Honkimaa Espoon Suunta FIN 5. 2.26.55 2.38.02 6. Mira Kaskinen Ulvilan Ura FIN 8. 2.34.23 2.45.11 7. Riikka Suomalainen Kouvolan Suunnistajat FIN 7. 2.34.15 2.45.29 8. Laura Kempas Epilän Esa FIN 10. 2.42.15 2.53.01 9. Venla Tahvanainen Espoon Suunta FIN 12. 2.47.45 2.59.25 10. Niina Jaako Länsi-Rajan Rasti FIN 14. 2.57.00 3.09.26 11. Hanna-Mari Kalliokoski Halsuan Toivo FIN 17. 3.16.39 3.32.07 12. Linda Ekonoja OK Botnia FIN 18. 3.26.57 3.39.30 13. Ann-Sofie Sundelin OK Botnia FIN 19. 3.39.43 3.52.50 14. Jenni Pulkkinen Rasti-Lukko FIN 20. 3.45.35 3.59.49 Marjut Turunen SK Vuoksi FIN Kesk. Pernilla Tunis IF Femman FIN Kesk. Katja Vanhalakka Kouvolan Suunnistajat FIN Kesk. Sari Vääränen Kouvolan Suunnistajat FIN Hyl. Kaisa Laitinen Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 11. 2.45.35 Anni Toiviainen SK Vuoksi FIN 6. 2.31.14 Maria Laitinen Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 15. 2.59.31 Maarit Korpi Lapuan Virkiä FIN 9. 2.37.59 Leena Rauhamäki Lammin Säkiä FIN 13. 2.55.41 Milla Lotvonen Laitasaaren Veto FIN 16. 3.03.03
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Mika Häkkinen Hiilto FIN 1. 1.53.01 2.03.24 2. Marko Vapa Suunta 2000 FIN 2. 2.03.48 2.16.35 3. Jari Hannuksela Suunta 2000 FIN 4. 2.05.53 2.19.16 4. Esa Hämäläinen Punkalaitumen Kunto FIN 5. 2.08.17 2.20.40 5. Ilkka Nurminen Hiilto FIN 6. 2.09.41 2.22.16 6. Janne Kempas Hiisirasti FIN 7. 2.13.31 2.26.12 7. Mikko Vapa Suunta 2000 FIN 8. 2.24.23 2.37.05 8. Harri Määttä Länsi-Rajan Rasti FIN 11. 2.46.11 2.59.58 Petri Moisio Saarijärven Pullistus FIN 3. 2.05.07 Tommi Matila Länsi-Rajan Rasti FIN 10. 2.43.07 Mikko Halonen SK Vuoksi FIN 9. 2.36.46
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Raino Pesu Lounais-Hämeen Rasti FIN 1. 1.38.11 1.47.28 2. Antti Virtanen Tarpian Suunta FIN 2. 1.40.52 1.51.03 3. Ilpo Viippola Suunta 2000 FIN 3. 1.45.51 1.56.58 4. Samuli Toivanen Delta FIN 4. 1.57.17 2.09.17 5. Jyrki Tuokko Rastivarsat FIN 6. 2.07.43 2.26.29 6. Hannu Hiltula Pudasjärven Urheilijat FIN 8. 2.19.19 2.32.26 7. Jari Heiskanen Sonkajärven Pahka FIN 10. 2.23.48 2.38.14 8. Marko Saari Länsi-Lavian Loiske FIN 11. 2.33.48 2.45.58 9. Esa Leppäniemi Vetelin Urheilijat FIN 12. 2.35.23 2.49.08 Kai Kamila Suunta Jurva FIN 9. 2.19.55 Tommy Jauhojärvi AskerSK NOR 7. 2.08.22 Mats Luspa IFKKiruna SWE 5. 2.06.00 Esa Orava Rastivarsat FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 19, Keskeytti: 3, Hylätty: 2) 1. Petri Kotro Kaakon Rasti FIN 2. 1.48.08 1.58.48 2. Kimmo Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 5. 1.50.58 2.01.27 3. Olli Savikko Tarpian Suunta FIN 6. 1.54.21 2.06.07 4. Kimmo Gynther Itä-Hämeen Rasti FIN 4. 1.50.55 2.07.04 5. Jyrki Tuomala Suunta Jyväskylä FIN 7. 1.58.10 2.09.48 6. Petri Stevander Kuortaneen Kunto FIN 8. 2.09.37 2.21.41 7. Pasi Koistinen Nastolan Terä FIN 10. 2.19.15 2.33.23 8. Torbjörn Wiklund IK Falken FIN 13. 2.35.32 2.48.50 9. Jukka Kinnari Suunta Jurva FIN 12. 2.35.09 2.50.10 10. Jarmo Pyhtinen Posion Pyrintö FIN 14. 2.37.30 2.50.12 Ismo Aho Navi FIN Kesk. Kai Törmikoski Savon Suunta FIN Kesk. Matti Heikkilä Mäntsälän Urheilijat FIN Kesk. Tero Vehkamäki Kankaanpään Suunnistajat FIN Hyl. Hannu Heinilä Nastolan Terä FIN Hyl. Vesa Tielinen Luumäen Rasti FIN 1. 1.45.50 Keijo Parkkinen Ylikiimingin Nuijamiehet FIN 3. 1.50.10 Hannu Lauri Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 9. 2.10.05 Mikko Toivonen Kangasala SK FIN 11. 2.23.38
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 14, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Anssi Juutilainen SK Vuoksi FIN 1. 1.26.40 1.36.57 2. Asko Sippola Kuortaneen Kunto FIN 2. 1.31.22 1.43.41 3. Hannu Heiskanen Sonkajärven Pahka FIN 4. 1.37.24 1.49.09 4. Sergey Chernykh Hyvinkään Rasti FIN 5. 1.38.40 1.52.34 5. Matti Turunen Rasti-Pielinen FIN 6. 1.43.02 1.54.08 6. Ari Martikainen Haapamäen Urheilijat FIN 7. 1.45.49 1.58.33 7. Aarne Ruotsala Kittilän Urheilijat FIN 10. 1.54.08 2.06.33 8. Jari Mahlamäki Teuvan Rivakka FIN 9. 1.52.58 2.07.26 9. Jouko Karppinen Laitasaaren Veto FIN 13. 2.24.27 2.41.25 Håkan Tholerud Övertorneå SWE Kesk. Juhani Jetsonen Kuopion Suunnistajat FIN 3. 1.34.21 Pasi Martikainen Haapamäen Urheilijat FIN 8. 1.49.44 Timo Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot FIN 12. 2.16.24 Reima Piispanen Saloisten Reipas FIN 11. 2.10.32
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 20, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Heikki Peltonen Itä-Päijänteen Rasti FIN 1. 1.32.59 1.43.22 2. Pekka Pulkkinen Joutsenon Kullervo FIN 2. 1.33.44 1.45.51 3. Esko Udd Hämeenlinnan Suunnistajat FIN 3. 1.34.07 1.47.21 4. Eero Kiiskinen Rasti-Pielinen FIN 7. 1.43.08 1.54.53 5. Markku Kotala Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 6. 1.42.28 1.56.29 6. Esa Maajärvi Lappeen Riento FIN 9. 1.46.11 1.58.21 7. Reima Liikkanen Rastivarsat FIN 10. 1.48.12 2.00.41 8. Bengt Tunis IF Femman FIN 11. 1.53.08 2.05.48 9. Veikko Tahvanainen Espoon Suunta FIN 12. 1.54.10 2.07.36 10. Timo Halla-Aho Ylä-Savon Rasti FIN 15. 2.02.57 2.17.10 11. Juha Karhunen Kuopion Suunnistajat FIN 17. 2.06.21 2.22.52 12. Fredrik Holmgren Bergnäsets SWE 19. 3.04.39 3.21.44 Pekka Hiltunen Rasti-Pielinen FIN 4. 1.39.01 Teuvo Tiilikainen Hämeenlinnan Suunnistajat FIN 5. 1.39.30 Kalevi Kivipelto Ylä-Savon Rasti FIN 13. 1.54.41 Reino Kurkela Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 14. 2.02.40 Anse Määttä Suunta 2000 FIN 8. 1.44.51 Timo Valkonen Rajamäen Rykmentti FIN 16. 2.05.52 Esa Saarela Kokkolan Suunnistajat FIN 18. 2.20.16 Tauno Pajukangas Kaustisen Pohjan-Veikot FIN Kesk.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 26, Keskeytti: 2, Hylätty: 0) 1. Raimo Hyyryläinen Juvan Urheilijat FIN 1. 1.28.46 1.40.08 2. Seppo Ollikainen Juvan Urheilijat FIN 2. 1.30.27 1.40.23 3. Heikki Saarinen SOC FIN 3. 1.33.33 1.45.16 4. Markku Pietikäinen Joutsenon Kullervo FIN 4. 1.36.16 1.47.33 5. Timo Koutaniemi Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 6. 1.43.26 1.54.59 6. Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu FIN 5. 1.41.37 1.57.46 7. Eero Viitasaari Kokkolan Suunnistajat FIN 7. 1.44.57 1.57.52 8. Rauno Vanhalakka Kouvolan Suunnistajat FIN 9. 1.48.23 1.59.42 9. Seppo Keltamäki Ylä-Savon Rasti FIN 10. 1.51.34 2.04.07 10. Kullervo Torikka Karihaaran Karu FIN 11. 1.51.41 2.05.32 11. Martti Köngäs Puolangan Ryhti FIN 13. 1.54.40 2.06.42 12. Jouko Vääränen Kouvolan Suunnistajat FIN 18. 2.02.24 2.13.27 13. Tapani Pöllänen Mäntsälän Urheilijat FIN 15. 2.00.23 2.15.14 14. Unto Virkkula Nivalan Urheilijat FIN 17. 2.02.12 2.15.26 15. Hans Ylipää SeskaröIF SWE 19. 2.05.26 2.18.25 16. Pekka Liukkala Hauhon Sisu FIN 20. 2.14.10 2.26.32 17. Matts Engvall SWE SWE 22. 2.15.33 2.30.28 18. Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo FIN 21. 2.15.27 2.32.25 19. Hannu Karstunen Ylivieskan Kuula FIN 23. 2.24.20 2.38.41 20. Martti Lappalainen Navi FIN 24. 2.36.59 2.54.11 Kjell Sandström SWE SWE Kesk. Ossi Lakkala Saloisten Reipas FIN Kesk. Teuvo Lehtinen SOC FIN 8. 1.46.11 Pauli Toropainen Oulun NMKY FIN 14. 1.59.14 Jussi Köykkä Rasti-Kurikka FIN 12. 1.54.28 Lauri Karhumäki Pihkaniskat FIN 16. 2.00.36
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 32, Keskeytti: 2, Hylätty: 5) 1. Pertti Ahtiainen Kalevan Rasti FIN 2. 1.25.41 1.36.05 2. Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat FIN 3. 1.26.46 1.38.26 3. Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat FIN 5. 1.38.30 1.50.44 4. Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti FIN 6. 1.39.11 1.51.13 5. Jussi Viitasaari Nivalan Urheilijat FIN 8. 1.40.13 1.53.54 6. Pekka Ravattinen Joutsenon Kullervo FIN 11. 1.45.30 1.57.04 7. Måns Åkerblom Gamlakarleby IF FIN 12. 1.46.53 1.59.27 8. Severi Halkosaari Nivalan Urheilijat FIN 13. 1.47.31 2.00.02 9. Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY FIN 15. 1.49.25 2.03.13 10. Kimmo Kettunen Säyneisen Salpa FIN 18. 1.52.46 2.07.12 11. Antero Karvinen Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 17. 1.51.44 2.07.26 12. Stig Sundqvist OK Botnia FIN 22. 2.00.03 2.14.48 13. Oiva Kaasalainen Suunta-Sepot FIN 23. 2.02.38 2.15.51 14. Markku Tunturi Valkeakosken Haka FIN 24. 2.12.31 2.29.27 15. Jouko Määttä Puolangan Ryhti FIN 25. 2.28.14 2.42.20 Pentti Mikkola Rastikarhut FIN Kesk. Paavo Inkinen Rasti-Jyry FIN Hyl. Mauno Korhonen Kuopion Suunnistajat FIN Hyl. Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto FIN Hyl. Tapani Kesti Kuortaneen Kunto FIN 1. 1.23.26 Asko Harvala Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 10. 1.42.28 Ilmari Mäkilä Espoon Suunta FIN 7. 1.39.31 Jukka Savolainen Lahden Suunnistajat-37 FIN 4. 1.37.23 Esko Taipalus Rastiketut FIN 16. 1.50.11 Paavo Rönkkö Espoon Suunta FIN 9. 1.41.42 Seppo Mähönen Perämeren Rasti FIN 14. 1.48.50 Asko Kujala Kokkolan Suunnistajat FIN 21. 1.59.14 Risto Sirola Keravan Urheilijat FIN 20. 1.58.50 Kjell Mörtberg SWE SWE 19. 1.52.51 Pertti Nyberg SOC FIN Kesk. Vesa Kätkä Ykspihlajan Reima FIN Hyl. Lauri Mustonen Alatornion Pirkat FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 16, Keskeytti: 2, Hylätty: 2) 1. Jaakko Alalahti Oulun NMKY FIN 2. 1.23.54 1.35.06 2. Matti Lind Kiimingin Urheilijat FIN 3. 1.26.56 1.41.33 3. Esko Linna Nivalan Urheilijat FIN 5. 1.30.09 1.44.37 4. Reino Österberg Leppävaaran Sisu FIN 4. 1.28.20 1.48.05 5. Reijo Oja Nivalan Urheilijat FIN 6. 1.36.14 1.49.48 6. Seppo Kettunen Rasti-Jyry FIN 8. 1.44.25 1.56.57 7. Tarmo Salmi Joutsenon Kullervo FIN 7. 1.39.42 2.01.58 8. Armo Pasonen OK77 FIN 10. 2.03.22 2.19.28 9. Kari Salminen MikVa FIN 11. 2.24.48 3.03.01 Arto Maronen Suunta 2000 FIN 1. 1.23.33 Martti Varis Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 9. 1.46.02 Matti Haatainen Iisu FIN 12. 2.33.52 Mauri Suorajärvi SK Pohjantähti FIN Kesk. Paavo Valkonen Hankasalmen Hanka FIN Kesk. Marcus Ekström Kauhavan Wisa FIN Hyl. Jorma Veijovaara SK Pohjantähti FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Toivo Ryyppö Joutsenon Kullervo FIN 1. 1.06.08 1.17.05 2. Erkki Alakuijala Suunta 2000 FIN 2. 1.07.43 1.19.53 3. Veikko Suutari Joutsenon Kullervo FIN 3. 1.11.32 1.21.42 4. Uolevi Raitomäki Kalevan Rasti FIN 5. 1.29.45 1.45.13 5. Tapani Häkkinen Itä-Päijänteen Rasti FIN 6. 1.32.24 1.48.54 6. Eero Kakkola Joutsenon Kullervo FIN 7. 1.38.40 1.50.49 Arvi Noponen Suomussalmen Rasti FIN Hyl. Paavo Moisio Saarijärven Pullistus FIN 4. 1.21.57
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Tauno Ilonen Tampereen Yritys FIN 1. 1.32.42 1.45.08 2. Kyösti Jäppinen Iisu FIN 2. 1.38.13 1.54.21 Jouko Mäkelä Kajaanin Suunnistajat FIN 3. 2.52.20
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Arvo Majoinen Raja-Karjalan Suunnistajat FIN 1. 1.22.59 1.38.01
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Katri Niittymäki Koovee FIN 2. 1.40.33 1.54.10 2. Maria Salmi Lappeen Riento FIN 4. 1.57.43 2.10.36 3. Camilla Munsterhjelm SK Pohjantähti FIN 7. 2.19.18 2.36.27 4. Tuula Hyytiäinen Navi FIN 6. 2.18.51 2.38.31 Raisa Sell OK77 FIN 3. 1.43.39 Annika Vaara Lapin Veikot FIN 1. 1.39.22 Ulla-Maria Åstrand OK Botnia FIN 5. 2.03.59
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Lena Turesson OKRenen SWE 1. 1.28.00 1.37.04 2. Eija Hannuksela Suunta 2000 FIN 2. 1.41.25 1.51.57 3. Ulla Silventoinen Saloisten Reipas FIN 3. 1.44.23 1.54.37 4. Maarit Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 5. 1.52.17 2.05.01 5. Tarja Törmikoski Savon Rasti FIN 6. 2.19.05 2.35.30 6. Henna Nurminen Helsingin Suunnistajat FIN 7. 2.33.49 2.48.31 Sirra Toivonen Kangasala SK FIN 4. 1.49.23
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Virpi Juutilainen SK Vuoksi FIN 1. 1.31.41 1.42.21 2. Päivi Leppäsalmi Haapamäen Urheilijat FIN 2. 1.35.16 1.45.22 3. Arja Lotvonen Laitasaaren Veto FIN 3. 1.42.43 1.53.19 4. Ann Enman SWE SWE 5. 1.46.01 1.56.56 5. Marita Väärälä Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 9. 2.08.33 2.20.08 6. Lea Pirttilä Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 13. 2.44.23 2.57.02 7. Kirsi Viitanen Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 14. 2.57.53 3.13.31 Johanna Perkkalainen Epilän Esa FIN 4. 1.44.40 Tuija Katajamaki Kauhavan Wisa FIN 6. 1.59.13 Päivi Lassila RasTiimi FIN 7. 1.59.47 Riitta Lehvonen Lapin Veikot FIN 11. 2.22.52 Päivi Orava Rastivarsat FIN 8. 2.06.04 Heidi Korpela-Kamila Suunta Jurva FIN 12. 2.40.20 Arja Stevander Kuortaneen Kunto FIN 10. 2.21.46 Aija Tilvis Epilän Esa FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Kirsi Kihlström Hankasalmen Hanka FIN 2. 1.38.50 1.50.18 2. Agneta Holmgren Bergnäsets SWE 4. 1.53.23 2.07.09 3. Johanna Gustafsson Rajamäen Rykmentti FIN 3. 1.53.18 2.07.28 Anne Pelto-Huikko Epilän Esa FIN 1. 1.35.35 Sari Jetsonen Kuopion Suunnistajat FIN 5. 2.28.33 Päivi Ojajärvi Rastiketut FIN 6. 2.38.19
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Taina Itkonen Lapin Veikot FIN 1. 1.23.04 1.33.07 2. Helena Soinila Teuvan Rivakka FIN 3. 1.31.38 1.41.43 3. Rauni Karstunen Ylivieskan Kuula FIN 4. 2.01.54 2.16.44 4. Irma Ahonkivi Rastikarhut FIN 6. 3.03.08 3.16.45 Sisko Anttila Lammin Säkiä FIN 2. 1.28.55 Raili Keskinarkaus Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 5. 2.19.27
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 10, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Arja Pulkkinen Joutsenon Kullervo FIN 2. 1.10.41 1.22.41 2. Bodil Fred IF Femman FIN 3. 1.22.22 1.32.52 3. Sirpa Tarkiainen Suunta-Sepot FIN 5. 1.26.34 1.38.33 4. Hellevi Laitinen Hiidenkiertäjät FIN 4. 1.25.48 1.39.16 5. Pirjo Valkonen Hankasalmen Hanka FIN 8. 1.43.14 1.55.40 6. Kaarina Köngäs Puolangan Ryhti FIN 9. 1.43.17 1.59.53 Marja Kanerva Rasti-Jyry FIN Kesk. Arja Nurminen Valkeakosken Haka FIN 1. 1.07.38 Saga Pått IF Minken FIN 6. 1.32.27 Maria-Leena Törrö Valkeakosken Haka FIN 7. 1.41.32
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Tuula Kaasalainen Suunta-Sepot FIN 2. 1.22.19 1.36.20 2. Mirja-Liisa Sulander Navi FIN 3. 1.31.53 1.44.57 3. Ritva Mikkonen Espoon Suunta FIN 4. 1.33.39 1.45.35 4. Leena Holck YllRa FIN 6. 1.38.22 1.54.04 5. Seija Piiparinen Rastikarhut FIN 7. 1.40.01 1.55.59 6. Anneli Vilppola Iisu FIN 11. 1.49.38 2.03.16 7. Tuulikki Liuha Navi FIN 8. 1.42.38 2.03.56 8. Riitta Talka Raja-Karjalan Suunnistajat FIN 10. 1.48.16 2.06.16 9. Tuula Ohramaa Rasti-Jyry FIN 12. 1.53.57 2.13.06 Rauni Muikku Navi FIN 1. 1.19.26 Tuula Varis Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 5. 1.36.23 Leena Valjakka Navi FIN 9. 1.43.27
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Pirkko Tahvanainen Hollolan Urheilijat -46 FIN 1. 1.20.47 1.39.00 2. Anna-Liisa Hankonen Iisu FIN 4. 1.38.18 1.54.43 3. Marjatta Vauhkonen Epilän Esa FIN 2. 1.29.02 1.58.08 Marja-Liisa Ruusunen Epilän Esa FIN 3. 1.35.59 Helena Mäkinen Ilomantsin Urheilijat FIN 5. 1.42.11
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Eila Pekkarinen Keravan Urheilijat FIN 1. 1.37.12 1.53.56 2. Kaarina Holopainen Keravan Urheilijat FIN 2. 2.22.33 2.40.47
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) Aune Jalava Keravan Urheilijat FIN 1. 2.40.20
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Tuomas Kotro SK Vuoksi FIN 1. 1.42.36 1.54.16 2. Kare Kaskinen Ulvilan Ura FIN 2. 1.46.32 1.57.22 3. Juha Martikainen Haapamäen Urheilijat FIN 4. 1.50.31 2.02.18 4. Antti Honkimaa Espoon Suunta FIN 5. 1.53.45 2.04.42 5. Teemu Tauriainen Kuusamon Erä-Veikot FIN 6. 1.54.57 2.06.28 6. Jukka Väyrynen Rasti-Pielinen FIN 9. 1.58.22 2.10.18 7. Masa Juutilainen SK Vuoksi FIN 8. 1.58.10 2.10.40 Risto Uusivirta RasTiimi FIN 3. 1.48.01 Niko Lehtinen Asikkalan Raikas FIN 7. 1.57.56 Carl Holmgren Bergnäsets SWE Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 2) 1. Misa Tuomala Suunta Jyväskylä FIN 2. 1.46.28 1.55.37 2. Matti Linna Oulaisten Huima FIN 1. 1.43.57 1.56.10 3. Seppo Väyrynen Rasti-Pielinen FIN 4. 1.53.46 2.04.53 4. Aleksi Karppinen Laitasaaren Veto FIN 7. 1.58.02 2.07.55 5. Niko Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat FIN 6. 1.57.18 2.09.23 6. Lari-Antti Rissanen Sonkajärven Pahka FIN 8. 2.01.10 2.13.59 7. Jaakko Jutila Tampereen Pyrintö FIN 9. 2.08.50 2.20.42 8. Tomi Pitkänen Kuusamon Erä-Veikot FIN 10. 2.11.50 2.23.56 9. Rasmus Gustafsson Rajamäen Rykmentti FIN 12. 3.50.59 4.08.27 Santeri Aikio Kuusamon Erä-Veikot FIN Hyl. Olli Hiitola Oulaisten Taru FIN Hyl. Aki Saari Pohjankyrön Rasti FIN 5. 1.54.48 Juho Saari Pohjankyrön Rasti FIN 11. 2.30.17 Juuso Mäkelä Alajärven Ankkurit FIN 3. 1.47.57
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 21, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Slava Chernykh Hyvinkään Rasti FIN 2. 1.28.14 1.37.35 2. Olli Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 1. 1.27.44 1.38.18 3. Antti Saikko Lappeen Riento FIN 3. 1.36.07 1.44.56 4. Samuli Schroderus SK Pohjantähti FIN 5. 1.38.37 1.47.03 5. Markku Bergman Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 4. 1.37.55 1.47.08 6. Sampo Hyppölä Sotkamon Jymy FIN 7. 1.42.25 1.51.13 7. Jiri-Pekka Rissanen Sonkajärven Pahka FIN 6. 1.41.33 1.51.15 8. Sauli Pietikäinen Kouvolan Suunnistajat FIN 9. 1.44.07 1.54.52 9. Santeri Schroderus SK Pohjantähti FIN 11. 1.46.02 1.55.53 10. Tuomas Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 14. 1.58.16 2.08.17 11. Nils Henriksson SeskaröIF SWE 15. 2.02.00 2.12.14 12. Olli Liikkanen Rastivarsat FIN 16. 2.04.18 2.15.05 13. Juho Korpi Länsi-Rajan Rasti FIN 18. 2.22.24 2.33.56 14. Kristoffer Gustafsson Rajamäen Rykmentti FIN 20. 3.35.00 3.53.14 Anssi Koirikivi RasTiimi FIN 8. 1.43.32 Joona Lindroth Asikkalan Raikas FIN 12. 1.47.19 Eevert Toivonen Pirkkalan Hiihtäjät FIN 10. 1.45.30 Joonas Mäkelä Alajärven Ankkurit FIN 17. 2.20.53 Markus Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot FIN 19. 2.47.51 Mikko Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 13. 1.55.48 Aleksi Lammi Kauhavan Wisa FIN Kesk.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 9, Keskeytti: 2, Hylätty: 0) 1. Salla Koskela Lounais-Hämeen Rasti FIN 1. 1.41.48 1.52.49 2. Säde Suutari Kouvolan Suunnistajat FIN 2. 1.44.05 1.56.55 3. Essi Lotvonen Laitasaaren Veto FIN 3. 1.48.56 2.03.43 Johanna Saari Kankaanpään Suunnistajat FIN Kesk. Meri Maijala Lapin Veikot FIN 4. 1.56.07 Mona Lindroth Asikkalan Raikas FIN 7. 2.23.24 Laura Virjula Navi FIN 6. 2.19.05 Paula Korpi Lapuan Virkiä FIN 5. 2.18.49 Sanna Nykänen Asikkalan Raikas FIN Kesk.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 17, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Mirka Suutari Kouvolan Suunnistajat FIN 1. 1.34.09 1.43.56 2. Suvi Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 2. 1.37.20 1.48.19 3. Jannina Gustafsson Rajamäen Rykmentti FIN 3. 1.38.02 1.48.40 4. Mira Räisänen Saloisten Reipas FIN 4. 1.39.40 1.50.32 5. Marjo Bergman Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 5. 1.48.46 1.58.59 6. Sanna Pusa Haapamäen Urheilijat FIN 6. 1.49.20 1.59.30 7. Jenna Lehto Lapuan Virkiä FIN 8. 1.53.28 2.06.47 8. Ellinor Sundqvist IF Minken FIN 9. 1.55.32 2.06.52 9. Venla Heikkilä Mäntsälän Urheilijat FIN 11. 2.03.49 2.15.23 10. Jonna Kulmala Lapuan Virkiä FIN 12. 2.10.26 2.20.27 11. Siiri Itkonen Lapin Veikot FIN 13. 2.13.40 2.24.49 12. Terhi Heiskanen Sonkajärven Pahka FIN 14. 2.14.11 2.27.34 Milla Maijala Lapin Veikot FIN 7. 1.51.05 Essi Rautasalo Kalevan Rasti FIN 10. 2.03.33 Ruska Saarela Kokkolan Suunnistajat FIN 16. 2.50.39 Henna Jylhä Kokkolan Suunnistajat FIN 15. 2.46.36 Mia Lindroth Asikkalan Raikas FIN Kesk.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 11, Keskeytti: 1, Hylätty: 1) 1. Liisa Sassi-Päkkilä SK Pohjantähti FIN 1. 1.16.21 1.26.05 2. Noora Räisänen Saloisten Reipas FIN 2. 1.22.06 1.30.50 3. Julia Korhonen Raja-Karjalan Suunnistajat FIN 3. 1.31.07 1.40.32 4. Teija Heiskanen Sonkajärven Pahka FIN 5. 1.40.35 1.50.31 5. Petra Aho Navi FIN 4. 1.40.21 1.52.20 6. Niina Reponen Paimion Rasti FIN 6. 1.44.10 1.54.42 7. Fanni Stevander Kuortaneen Kunto FIN 7. 1.46.09 1.58.12 8. Hanne-Line Ekström MS Parma FIN 8. 1.49.52 2.00.54 9. Susanna Pihlajamaa Ylivieskan Kuula FIN 9. 2.08.37 2.22.41 Juliaana Näsi SK Pohjantähti FIN Kesk. Aurora Näsi SK Pohjantähti FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 14, Keskeytti: 1, Hylätty: 1) 1. Aaro Lampinen Mäntsälän Urheilijat FIN 3. 48.41 57.41 2. Roni-Ville Rissanen Sonkajärven Pahka FIN 2. 48.39 57.59 3. Aapo Viippola Oulun Tarmo FIN 4. 50.14 1.00.05 4. Niilo Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 5. 51.42 1.00.31 5. Tommi Härkönen Kajaanin Suunnistajat FIN 6. 52.11 1.03.47 6. Joni Hemminki Rasti-Jussit FIN 8. 54.13 1.04.52 7. Antti Saarela Keminmaan Urheilijat FIN 9. 58.56 1.08.23 8. Pyry Stevander Kuortaneen Kunto FIN 11. 1.02.41 1.21.13 9. Juho Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 12. 1.17.31 1.28.28 Tuomas Heikkilä Mäntsälän Urheilijat FIN Kesk. Mitri Tuomala Suunta Jyväskylä FIN Hyl. Mikko Pajukangas Kaustisen Pohjan-Veikot FIN 10. 59.39 Elmeri Toivanen Delta FIN 1. 45.08 Pyry Hyppölä Sotkamon Jymy FIN 7. 54.12
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Niklas Heikkilä Kouvolan Suunnistajat FIN 1. 24.56 36.34 2. Eerik Nurminen Kangasala SK FIN 5. 29.05 37.19 3. Tatu Heiskanen Sonkajärven Pahka FIN 4. 28.04 38.00 4. Väinö Kotro SK Vuoksi FIN 2. 27.15 38.27 5. Eemeli Toivanen Delta FIN 6. 30.08 39.39 6. Rasmus Toivanen Delta FIN 8. 35.49 49.01 7. Valtteri Niska Lapuan Virkiä FIN 10. 37.16 49.02 8. Niko Hemminki Rasti-Jussit FIN 7. 33.36 50.43 9. Rasmus Mäkinen Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 11. 1.12.11 1.38.54 Mikhail Chernykh RUS RUS Hyl. Matias Maijala Lapin Veikot FIN 3. 27.40 Vilhelm Toivonen Kangasala SK FIN 9. 37.06
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Laura Kotila Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 1. 48.11 56.10 2. Sonia Juutilainen SK Vuoksi FIN 2. 52.15 1.00.08 3. Hanna-Mari Saalo Mäntsälän Urheilijat FIN 3. 1.05.15 1.13.43 4. Freia Gustafsson Rajamäen Rykmentti FIN 5. 1.09.50 1.20.58 5. Kristina Tholerud Övertorneå SWE 4. 1.07.31 1.21.30
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Saara Saalo Mäntsälän Urheilijat FIN 1. 22.45 30.47 2. Heta Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat FIN 2. 23.39 31.09 3. Kaarina Nurminen Kangasala SK FIN 3. 28.13 36.43 4. Sara Leppäsalmi Haapamäen Urheilijat FIN 5. 32.21 40.51 5. Ansa-Lotta Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 6. 34.58 48.23 Zoya Chernykh RUS RUS Hyl. Aino-Maria Linna Oulaisten Huima FIN 4. 29.27
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 6, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Petri Hannila Suunta 2000 FIN 2. 48.18 55.09 2. Kari Heikkilä Kouvolan Suunnistajat FIN 1. 47.29 55.14 3. Heikki Laininen Siilin Rasti FIN 4. 52.31 1.00.23 4. Unto Korhonen Raja-Karjalan Suunnistajat FIN 5. 55.35 1.02.42 Taisto Maijala Lapin Veikot FIN 3. 49.03 Juha Venesmäki Länsi-Lavian Loiske FIN Kesk.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Anna Holmgren Bergnäsets SWE 3. 53.33 1.00.07 2. Hanna Hemminki Pohjankyrön Rasti FIN 2. 53.03 1.00.42 3. Elena Ermakova RUS RUS 4. 1.23.09 1.33.22 Jaana Jaako Länsi-Rajan Rasti FIN 1. 45.33