H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 2) 1. Petri Kiiskinen Rasti-Pielinen FIN 9.27 2. Staffan Tunis IF Femman FIN 9.29 +2 3. Eivind Tonna Lillomarka NOR 9.32 +5 4. Simo Turunen SK Vuoksi FIN 9.34 +7 5. Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat FIN 9.40 +13 6. Janne Häkkinen Suunta Jyväskylä FIN 9.42 +15 7. Teemu Köngäs Puolangan Ryhti FIN 9.50 +23 8. Eero-Matti Vainio MS Parma FIN 10.06 +39 9. Peter Sundelin IF Femman FIN 10.17 +50 10. Tommi Reponen Suunta Jyväskylä FIN 10.40 +1.13 11. Claes Turesson OKRenen SWE 10.44 +1.17 12. Lauri Leinonen Navi FIN 10.50 +1.23 13. Janne Virkki Haapamäen Urheilijat FIN 11.12 +1.45 14. Hannu-Pekka Pukema Navi FIN 11.16 +1.49 15. Markus Hannula Mäntsälän Urheilijat FIN 11.56 +2.29 16. Rasmus Tunis IF Femman FIN 13.16 +3.49 17. Samuli Huusko Laitasaaren Veto FIN 14.00 +4.33 18. Matti Raitoharju Rasti-Lukko FIN 14.59 +5.32 Antti Vainio MS Parma FIN Hyl. Ville Väyrynen Rasti-Pielinen FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Hannele Tonna Hankasalmen Hanka FIN 10.17 2. Mervi Pesu Rajamäen Rykmentti FIN 10.32 +15 3. Milka Leppäsalmi Haapamäen Urheilijat FIN 10.36 +19 4. Laura Kempas Epilän Esa FIN 10.46 +29 5. Mira Kaskinen Ulvilan Ura FIN 10.48 +31 6. Marjut Turunen SK Vuoksi FIN 10.49 +32 7. Kirsi Kiiskinen Kouvolan Suunnistajat FIN 10.51 +34 8. Anni Honkimaa Espoon Suunta FIN 11.07 +50 9. Sari Vääränen Kouvolan Suunnistajat FIN 11.13 +56 10. Riikka Suomalainen Kouvolan Suunnistajat FIN 11.14 +57 11. Venla Tahvanainen Espoon Suunta FIN 11.40 +1.23 12. Niina Jaako Länsi-Rajan Rasti FIN 12.26 +2.09 13. Linda Ekonoja OK Botnia FIN 12.33 +2.16 14. Pernilla Tunis IF Femman FIN 12.49 +2.32 15. Katja Vanhalakka Kouvolan Suunnistajat FIN 13.04 +2.47 16. Ann-Sofie Sundelin OK Botnia FIN 13.07 +2.50 17. Jaana Jaako Länsi-Rajan Rasti FIN 13.26 +3.09 18. Jenni Pulkkinen Rasti-Lukko FIN 14.14 +3.57 19. Hanna-Mari Kalliokoski Halsuan Toivo FIN 15.28 +5.11 Milla Lotvonen Laitasaaren Veto FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Mika Häkkinen Hiilto FIN 10.23 2. Esa Hämäläinen Punkalaitumen Kunto FIN 12.23 +2.00 3. Ilkka Nurminen Hiilto FIN 12.35 +2.12 4. Janne Kempas Hiisirasti FIN 12.41 +2.18 5. Mikko Vapa Suunta 2000 FIN 12.42 +2.19 6. Marko Vapa Suunta 2000 FIN 12.47 +2.24 7. Jari Hannuksela Suunta 2000 FIN 13.23 +3.00 8. Harri Määttä Länsi-Rajan Rasti FIN 13.47 +3.24
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Raino Pesu Lounais-Hämeen Rasti FIN 9.17 2. Antti Virtanen Tarpian Suunta FIN 10.11 +54 3. Ilpo Viippola Suunta 2000 FIN 11.07 +1.50 4. Samuli Toivanen Delta FIN 12.00 +2.43 5. Marko Saari Länsi-Lavian Loiske FIN 12.10 +2.53 6. Hannu Hiltula Pudasjärven Urheilijat FIN 13.07 +3.50 7. Esa Leppäniemi Vetelin Urheilijat FIN 13.45 +4.28 8. Jari Heiskanen Sonkajärven Pahka FIN 14.26 +5.09 9. Tero Taulavuori Alatornion Pirkat FIN 15.20 +6.03 10. Jyrki Tuokko Rastivarsat FIN 18.46 +9.29
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Kimmo Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 10.29 2. Petri Kotro Kaakon Rasti FIN 10.40 +11 3. Tero Vehkamäki Kankaanpään Suunnistajat FIN 11.31 +1.02 4. Jyrki Tuomala Suunta Jyväskylä FIN 11.38 +1.09 5. Olli Savikko Tarpian Suunta FIN 11.46 +1.17 6. Petri Stevander Kuortaneen Kunto FIN 12.04 +1.35 7. Hannu Heinilä Nastolan Terä FIN 12.37 +2.08 8. Jarmo Pyhtinen Posion Pyrintö FIN 12.42 +2.13 9. Ismo Aho Navi FIN 12.47 +2.18 10. Torbjörn Wiklund IK Falken FIN 13.18 +2.49 11. Pasi Koistinen Nastolan Terä FIN 14.08 +3.39 12. Kai Törmikoski Savon Suunta FIN 14.31 +4.02 13. Jukka Kinnari Suunta Jurva FIN 15.01 +4.32 14. Kimmo Gynther Itä-Hämeen Rasti FIN 16.09 +5.40 15. Kjell Henriksson SeskaröIF SWE 17.22 +6.53 16. Matti Heikkilä Mäntsälän Urheilijat FIN 19.03 +8.34
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Anssi Juutilainen SK Vuoksi FIN 10.17 2. Matti Turunen Rasti-Pielinen FIN 11.06 +49 3. Hannu Heiskanen Sonkajärven Pahka FIN 11.45 +1.28 4. Asko Sippola Kuortaneen Kunto FIN 12.19 +2.02 5. Aarne Ruotsala Kittilän Urheilijat FIN 12.25 +2.08 6. Ari Martikainen Haapamäen Urheilijat FIN 12.44 +2.27 7. Sergey Chernykh Hyvinkään Rasti FIN 13.54 +3.37 8. Jari Mahlamäki Teuvan Rivakka FIN 14.28 +4.11 9. Håkan Tholerud Övertorneå SWE 15.05 +4.48 10. Jouko Karppinen Laitasaaren Veto FIN 16.58 +6.41
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Heikki Peltonen Itä-Päijänteen Rasti FIN 10.23 2. Eero Kiiskinen Rasti-Pielinen FIN 11.45 +1.22 3. Pekka Pulkkinen Joutsenon Kullervo FIN 12.07 +1.44 4. Esa Maajärvi Lappeen Riento FIN 12.10 +1.47 5. Reima Liikkanen Rastivarsat FIN 12.29 +2.06 6. Bengt Tunis IF Femman FIN 12.40 +2.17 7. Esko Udd Hämeenlinnan Suunnistajat FIN 13.14 +2.51 8. Veikko Tahvanainen Espoon Suunta FIN 13.26 +3.03 9. Markku Kotala Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 14.01 +3.38 10. Timo Halla-Aho Ylä-Savon Rasti FIN 14.13 +3.50 11. Juha Karhunen Kuopion Suunnistajat FIN 16.31 +6.08 12. Fredrik Holmgren Bergnäsets SWE 17.05 +6.42
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 24, Keskeytti: 1, Hylätty: 1) 1. Seppo Ollikainen Juvan Urheilijat FIN 9.56 2. Jouko Vääränen Kouvolan Suunnistajat FIN 11.03 +1.07 3. Markku Pietikäinen Joutsenon Kullervo FIN 11.17 +1.21 4. Rauno Vanhalakka Kouvolan Suunnistajat FIN 11.19 +1.23 5. Raimo Hyyryläinen Juvan Urheilijat FIN 11.22 +1.26 6. Timo Koutaniemi Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 11.33 +1.37 7. Heikki Saarinen SOC FIN 11.43 +1.47 8. Martti Köngäs Puolangan Ryhti FIN 12.02 +2.06 9. Kjell Sandström SWE SWE 12.10 +2.14 10. Ossi Lakkala Saloisten Reipas FIN 12.17 +2.21 11. Pekka Liukkala Hauhon Sisu FIN 12.22 +2.26 12. Seppo Keltamäki Ylä-Savon Rasti FIN 12.33 +2.37 13. Eero Viitasaari Kokkolan Suunnistajat FIN 12.55 +2.59 14. Hans Ylipää SeskaröIF SWE 12.59 +3.03 15. Unto Virkkula Nivalan Urheilijat FIN 13.14 +3.18 16. Kullervo Torikka Karihaaran Karu FIN 13.51 +3.55 17. Hannu Karstunen Ylivieskan Kuula FIN 14.21 +4.25 18. Tapani Pöllänen Mäntsälän Urheilijat FIN 14.51 +4.55 19. Matts Engvall SWE SWE 14.55 +4.59 20. Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu FIN 16.09 +6.13 21. Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo FIN 16.58 +7.02 22. Martti Lappalainen Navi FIN 17.12 +7.16 Pauli Toropainen Oulun NMKY FIN Kesk. Jussi Köykkä Rasti-Kurikka FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 2) 1. Pertti Ahtiainen Kalevan Rasti FIN 10.24 2. Paavo Inkinen Rasti-Jyry FIN 11.03 +39 3. Mauno Korhonen Kuopion Suunnistajat FIN 11.25 +1.01 4. Pekka Ravattinen Joutsenon Kullervo FIN 11.34 +1.10 4. Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto FIN 11.34 +1.10 6. Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat FIN 11.40 +1.16 7. Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti FIN 12.02 +1.38 8. Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat FIN 12.14 +1.50 9. Severi Halkosaari Nivalan Urheilijat FIN 12.31 +2.07 10. Måns Åkerblom Gamlakarleby IF FIN 12.34 +2.10 11. Oiva Kaasalainen Suunta-Sepot FIN 13.13 +2.49 12. Jussi Viitasaari Nivalan Urheilijat FIN 13.41 +3.17 13. Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY FIN 13.48 +3.24 14. Jouko Määttä Puolangan Ryhti FIN 14.06 +3.42 15. Kimmo Kettunen Säyneisen Salpa FIN 14.26 +4.02 16. Stig Sundqvist OK Botnia FIN 14.45 +4.21 17. Pentti Mikkola Rastikarhut FIN 15.26 +5.02 18. Antero Karvinen Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 15.42 +5.18 19. Markku Tunturi Valkeakosken Haka FIN 16.56 +6.32 Asko Kujala Kokkolan Suunnistajat FIN Hyl. Jukka Savolainen Lahden Suunnistajat-37 FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 2) 1. Jaakko Alalahti Oulun NMKY FIN 11.12 2. Seppo Kettunen Rasti-Jyry FIN 12.32 +1.20 3. Reijo Oja Nivalan Urheilijat FIN 13.34 +2.22 4. Esko Linna Nivalan Urheilijat FIN 14.28 +3.16 5. Matti Lind Kiimingin Urheilijat FIN 14.37 +3.25 6. Armo Pasonen OK77 FIN 16.06 +4.54 7. Heikki Sulander Kangasalan Kisa FIN 17.31 +6.19 8. Reino Österberg Leppävaaran Sisu FIN 19.45 +8.33 9. Tarmo Salmi Joutsenon Kullervo FIN 22.16 +11.04 10. Kari Salminen MikVa FIN 38.13 +27.01 Matti Haatainen Iisu FIN Hyl. Paavo Valkonen Hankasalmen Hanka FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Veikko Suutari Joutsenon Kullervo FIN 10.10 2. Toivo Ryyppö Joutsenon Kullervo FIN 10.57 +47 3. Eero Kakkola Joutsenon Kullervo FIN 12.09 +1.59 4. Erkki Alakuijala Suunta 2000 FIN 12.10 +2.00 5. Uolevi Raitomäki Kalevan Rasti FIN 15.28 +5.18 6. Tapani Häkkinen Itä-Päijänteen Rasti FIN 16.30 +6.20 7. Arvi Noponen Suomussalmen Rasti FIN 25.07 +14.57
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Tauno Ilonen Tampereen Yritys FIN 12.26 2. Kyösti Jäppinen Iisu FIN 16.08 +3.42 Jouko Mäkelä Kajaanin Suunnistajat FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Arvo Majoinen Raja-Karjalan Suunnistajat FIN 15.02
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Maria Salmi Lappeen Riento FIN 12.53 2. Katri Niittymäki Koovee FIN 13.37 +44 3. Camilla Munsterhjelm SK Pohjantähti FIN 17.09 +4.16 4. Tuula Hyytiäinen Navi FIN 19.40 +6.47
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Lena Turesson OKRenen SWE 9.04 2. Ulla Silventoinen Saloisten Reipas FIN 10.14 +1.10 3. Eija Hannuksela Suunta 2000 FIN 10.32 +1.28 4. Ksenia Chernykh RUS RUS 10.47 +1.43 5. Maarit Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 12.44 +3.40 6. Henna Nurminen Helsingin Suunnistajat FIN 14.42 +5.38 7. Tarja Törmikoski Savon Rasti FIN 16.25 +7.21
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 8, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Päivi Leppäsalmi Haapamäen Urheilijat FIN 10.06 2. Arja Lotvonen Laitasaaren Veto FIN 10.36 +30 3. Virpi Juutilainen SK Vuoksi FIN 10.40 +34 4. Ann Enman SWE SWE 10.55 +49 5. Marita Väärälä Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 11.35 +1.29 6. Lea Pirttilä Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 12.39 +2.33 7. Kirsi Viitanen Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 15.38 +5.32 Arja Stevander Kuortaneen Kunto FIN Kesk.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Kirsi Kihlström Hankasalmen Hanka FIN 11.28 2. Agneta Holmgren Bergnäsets SWE 13.46 +2.18 3. Johanna Gustafsson Rajamäen Rykmentti FIN 14.10 +2.42
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Taina Itkonen Lapin Veikot FIN 10.03 2. Helena Soinila Teuvan Rivakka FIN 10.05 +2 3. Irma Ahonkivi Rastikarhut FIN 13.37 +3.34 4. Rauni Karstunen Ylivieskan Kuula FIN 14.50 +4.47
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Bodil Fred IF Femman FIN 10.30 2. Sirpa Tarkiainen Suunta-Sepot FIN 11.59 +1.29 3. Arja Pulkkinen Joutsenon Kullervo FIN 12.00 +1.30 4. Pirjo Valkonen Hankasalmen Hanka FIN 12.26 +1.56 5. Hellevi Laitinen Hiidenkiertäjät FIN 13.28 +2.58 6. Kaarina Köngäs Puolangan Ryhti FIN 16.36 +6.06 7. Marja Kanerva Rasti-Jyry FIN 26.36 +16.06
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Ritva Mikkonen Espoon Suunta FIN 11.56 2. Mirja-Liisa Sulander Navi FIN 13.04 +1.08 3. Anneli Vilppola Iisu FIN 13.38 +1.42 4. Tuula Kaasalainen Suunta-Sepot FIN 14.01 +2.05 5. Leena Holck YllRa FIN 15.42 +3.46 6. Seija Piiparinen Rastikarhut FIN 15.58 +4.02 7. Riitta Talka Raja-Karjalan Suunnistajat FIN 18.00 +6.04 8. Tuula Ohramaa Rasti-Jyry FIN 19.09 +7.13 9. Tuulikki Liuha Navi FIN 21.18 +9.22 Rauni Muikku Navi FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Anna-Liisa Hankonen Iisu FIN 16.25 2. Pirkko Tahvanainen Hollolan Urheilijat -46 FIN 18.13 +1.48 3. Marjatta Vauhkonen Epilän Esa FIN 29.06 +12.41
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Eila Pekkarinen Keravan Urheilijat FIN 16.44 2. Kaarina Holopainen Keravan Urheilijat FIN 18.14 +1.30
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) Aune Jalava Keravan Urheilijat FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Kare Kaskinen Ulvilan Ura FIN 10.50 2. Antti Honkimaa Espoon Suunta FIN 10.57 +7 3. Teemu Tauriainen Kuusamon Erä-Veikot FIN 11.31 +41 4. Tuomas Kotro SK Vuoksi FIN 11.40 +50 5. Juha Martikainen Haapamäen Urheilijat FIN 11.47 +57 6. Jukka Väyrynen Rasti-Pielinen FIN 11.56 +1.06 7. Masa Juutilainen SK Vuoksi FIN 12.30 +1.40
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Misa Tuomala Suunta Jyväskylä FIN 9.09 2. Santeri Aikio Kuusamon Erä-Veikot FIN 9.10 +1 3. Aleksi Karppinen Laitasaaren Veto FIN 9.53 +44 4. Seppo Väyrynen Rasti-Pielinen FIN 11.07 +1.58 5. Olli Hiitola Oulaisten Taru FIN 11.10 +2.01 6. Jaakko Jutila Tampereen Pyrintö FIN 11.52 +2.43 7. Niko Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat FIN 12.05 +2.56 8. Tomi Pitkänen Kuusamon Erä-Veikot FIN 12.06 +2.57 9. Matti Linna Oulaisten Huima FIN 12.13 +3.04 10. Lari-Antti Rissanen Sonkajärven Pahka FIN 12.49 +3.40 11. Peetu Mattola Haapaveden Urheilijat FIN 14.42 +5.33 12. Rasmus Gustafsson Rajamäen Rykmentti FIN 17.28 +8.19
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Samuli Schroderus SK Pohjantähti FIN 8.26 2. Sampo Hyppölä Sotkamon Jymy FIN 8.48 +22 3. Antti Saikko Lappeen Riento FIN 8.49 +23 4. Markku Bergman Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 9.13 +47 5. Miro Tuomala Suunta Jyväskylä FIN 9.15 +49 6. Slava Chernykh Hyvinkään Rasti FIN 9.21 +55 7. Jiri-Pekka Rissanen Sonkajärven Pahka FIN 9.42 +1.16 8. Santeri Schroderus SK Pohjantähti FIN 9.51 +1.25 9. Tuomas Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 10.01 +1.35 10. Nils Henriksson SeskaröIF SWE 10.14 +1.48 11. Olli Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 10.34 +2.08 12. Sauli Pietikäinen Kouvolan Suunnistajat FIN 10.45 +2.19 13. Olli Liikkanen Rastivarsat FIN 10.47 +2.21 14. Arttu Taulavuori Alatornion Pirkat FIN 11.03 +2.37 15. Juho Korpi Länsi-Rajan Rasti FIN 11.32 +3.06 16. Kristoffer Gustafsson Rajamäen Rykmentti FIN 18.14 +9.48
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Salla Koskela Lounais-Hämeen Rasti FIN 11.01 2. Säde Suutari Kouvolan Suunnistajat FIN 12.50 +1.49 3. Essi Lotvonen Laitasaaren Veto FIN 14.47 +3.46 4. Nina Wiklund IK Falken FIN 18.30 +7.29 5. Johanna Saari Kankaanpään Suunnistajat FIN 18.53 +7.52
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Mirka Suutari Kouvolan Suunnistajat FIN 9.47 2. Jonna Kulmala Lapuan Virkiä FIN 10.01 +14 3. Sanna Pusa Haapamäen Urheilijat FIN 10.10 +23 4. Marjo Bergman Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 10.13 +26 5. Jannina Gustafsson Rajamäen Rykmentti FIN 10.38 +51 6. Mira Räisänen Saloisten Reipas FIN 10.52 +1.05 7. Suvi Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 10.59 +1.12 8. Siiri Itkonen Lapin Veikot FIN 11.09 +1.22 9. Ellinor Sundqvist IF Minken FIN 11.20 +1.33 10. Venla Heikkilä Mäntsälän Urheilijat FIN 11.34 +1.47 11. Jenna Lehto Lapuan Virkiä FIN 13.19 +3.32 12. Terhi Heiskanen Sonkajärven Pahka FIN 13.23 +3.36
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Noora Räisänen Saloisten Reipas FIN 8.44 2. Julia Korhonen Raja-Karjalan Suunnistajat FIN 9.25 +41 3. Liisa Sassi-Päkkilä SK Pohjantähti FIN 9.44 +1.00 4. Teija Heiskanen Sonkajärven Pahka FIN 9.56 +1.12 5. Niina Reponen Paimion Rasti FIN 10.32 +1.48 6. Hanne-Line Ekström MS Parma FIN 11.02 +2.18 7. Sanni Marttinen Navi FIN 11.12 +2.28 8. Petra Aho Navi FIN 11.59 +3.15 9. Fanni Stevander Kuortaneen Kunto FIN 12.03 +3.19 10. Susanna Pihlajamaa Ylivieskan Kuula FIN 14.04 +5.20
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 2) 1. Tuomas Heikkilä Mäntsälän Urheilijat FIN 8.36 2. Niilo Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 8.49 +13 3. Aaro Lampinen Mäntsälän Urheilijat FIN 9.00 +24 4. Roni-Ville Rissanen Sonkajärven Pahka FIN 9.20 +44 5. Antti Saarela Keminmaan Urheilijat FIN 9.27 +51 6. Aapo Viippola Oulun Tarmo FIN 9.51 +1.15 7. Joni Hemminki Rasti-Jussit FIN 10.39 +2.03 8. Juho Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 10.57 +2.21 9. Tommi Härkönen Kajaanin Suunnistajat FIN 11.36 +3.00 10. Mitri Tuomala Suunta Jyväskylä FIN 18.06 +9.30 11. Pyry Stevander Kuortaneen Kunto FIN 18.32 +9.56 Pyry Hyppölä Sotkamon Jymy FIN Hyl. Elmeri Toivanen Delta FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Eerik Nurminen Kangasala SK FIN 8.14 2. Niklas Ekström MS Parma FIN 8.50 +36 3. Eemeli Toivanen Delta FIN 9.31 +1.17 4. Tatu Heiskanen Sonkajärven Pahka FIN 9.56 +1.42 5. Mikhail Chernykh RUS RUS 10.06 +1.52 6. Väinö Kotro SK Vuoksi FIN 11.12 +2.58 7. Niklas Heikkilä Kouvolan Suunnistajat FIN 11.38 +3.24 8. Valtteri Niska Lapuan Virkiä FIN 11.46 +3.32 9. Rasmus Toivanen Delta FIN 13.12 +4.58 10. Niko Hemminki Rasti-Jussit FIN 17.07 +8.53 11. Rasmus Mäkinen Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 26.43 +18.29
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Sonia Juutilainen SK Vuoksi FIN 7.53 2. Laura Kotila Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 7.59 +6 3. Hanna-Mari Saalo Mäntsälän Urheilijat FIN 8.28 +35 4. Freia Gustafsson Rajamäen Rykmentti FIN 11.08 +3.15 5. Riikka Pihlajamaa Ylivieskan Kuula FIN 12.00 +4.07 6. Kristina Tholerud Övertorneå SWE 13.59 +6.06
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Siiri Saalo Mäntsälän Urheilijat FIN 6.05 2. Venla Taulavuori Alatornion Pirkat FIN 7.08 +1.03 3. Heta Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat FIN 7.30 +1.25 4. Saara Saalo Mäntsälän Urheilijat FIN 8.02 +1.57 5. Sara Leppäsalmi Haapamäen Urheilijat FIN 8.30 +2.25 5. Kaarina Nurminen Kangasala SK FIN 8.30 +2.25 7. Zoya Chernykh RUS RUS 9.39 +3.34 8. Ansa-Lotta Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura FIN 13.25 +7.20 9. Matilda Juutilainen SK Vuoksi FIN 15.22 +9.17 10. Miina-Maria Tuomala Suunta Jyväskylä FIN 19.19 +13.14
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Petri Hannila Suunta 2000 FIN 6.51 2. Unto Korhonen Raja-Karjalan Suunnistajat FIN 7.07 +16 3. Kari Heikkilä Kouvolan Suunnistajat FIN 7.45 +54 4. Heikki Laininen Siilin Rasti FIN 7.52 +1.01 Juha Venesmäki Länsi-Lavian Loiske FIN Hyl.
H21 D21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 H20 H18 H16 D20 D18 D16 H14 H12 D14 D12 H21C D21C
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Anna Holmgren Bergnäsets SWE 6.34 2. Hanna Hemminki Pohjankyrön Rasti FIN 7.39 +1.05 3. Jenny Tunis Kauhavan Wisa FIN 10.11 +3.37 4. Elena Ermakova RUS RUS 10.13 +3.39